Ruszyła sprzedaż biletów

15. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

XV międzynarodowy Festiwal Szekspirowski zbliża się wielkimi krokami. Od 30 lipca do 7 sierpnia Trójmiasto opanują teatry prezentujące inscenizacje najsłynniejszych dramatów Williama Szekspira. W tym roku to głównie Makbet, Hamlet i Król Lear znalazły się w kręgu zainteresowań twórców

Na tegorocznym – jubileuszowym – festiwalu zagoszczą takie sławy, jak Nikołaj Kolada, Oskaras Korsunovas czy Alexandru-Radu Nica. Zobaczymy Hamleta – chuligana i Hamleta roztańczonego. Także mroczna historia Makbeta odsłoni przed nami nieznane dotychczas oblicza. Teatr Romeo&Julia Kören ukaże ją w niezwykłej oprawie muzycznej, na tle średniowiecznych pieśni; Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Royal Shakespeare Company zaprezentują oszałamiające polifoniczne widowisko, tętniące żywiołowym tańcem i muzyką, której nie sposób zapomnieć; z kolei David Keller – dzięki swoistej surowości inscenizacji – wydobędzie na światło dzienne wszelkie wewnętrzne konflikty i emocje targające bohaterami sztuki.

Tuż obok głównego nurtu festiwalu pojawi się inicjatywa zwana SzekspirOFF, w ramach której będziemy mieli okazję, wraz z trójmiejskimi aktorami i tancerzami, wziąć udział w niezwykłym happeningu „Love love love” inspirowanym „Snem nocy letniej” czy w szalonym impro show „Szekspiracje”. Zobaczymy także „Burzę” w polsko – portugalsko – brytyjskiej koprodukcji – multikulturowe przedstawienie będące eksperymentem na sławetnym autorze. Studenci bytomskiej PWST potraktują „Hamleta” w szczególny, alternatywny sposób – zatańczą dramat.

Ruszyła już sprzedaż biletów, zatem warto czym prędzej udać się do kas. Ilość miejsc jest ograniczona bo wiele inscenizacji ma ograniczoną widownię. Bilety na wszystkie spektakle można kupić lub zarezerwować w Kasie Festiwalu Szekspirowskiego, która znajduje się w Teatrze Wybrzeże: na Targ Węglowym w Gdańsku, Tel. 58 301-13-28, e-mail: fs.bilety@gmail.com

Godziny otwarcia: 12.00 – 19.00 (poniedziałek – piątek); 14.00 – 19.00 (sobota – niedziela) (dodatkowo bilety na spektakle w Gdyni (Teatr Miejski i Park Kolibki), Sopocie (Scena Kameralna Teatru Wybrzeże) i w Gdańsku (Centrum św. Jana) będzie można nabyć w miejscu spektaklu na 2 godziny przed rozpoczęciem).

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalszekspirowski.pl

Anna Szynkaruk-Zgirska
Materiały Organizatorów
18 lipca 2011

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...