Ruszyli w wiosenną trasę

m. in. "Słoń i kwiat" - reż. Robert Jarosz - Białostocki Teatr Lalek, Grupa Coincidentia

Grupa Coincidentia rusza w wiosenną trasę, którą 22 maja zainaugurują pokazy przedstawienia "Słoń i Kwiat" na 26. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej.

Już dwa dni później (24 maja) spektakl, zrealizowany w koprodukcji z BTL, zostanie zaprezentowany w ramach

Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy. Kolejnym punktem na mapie trasy zespołu będzie Warszawa - "Słoń i Kwiat" zagości 26 maja na 18. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Po stołecznych pokazach Coincidentia wyrusza do Bydgoszczy, gdzie wraz z niemieckim Figurentheater Wilde&Vogel zaprerezentuje 29 maja przedstawienie "Krabat" w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Inne Sytuacje. Następnie członkowie Grupy przeniosą się do Lublina, gdzie 31 maja i 1 czerwca na deskach Teatru Starego wystawią "Słonia i Kwiat".

Trasę zakończy pokaz "Krabata" na 2. Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu 4 czerwca.

Po zakończonym tournée członkowie Coincidentii wracają do prób nad nowym spektaklem. Międzynarodowy projekt - teatralne studium nad fazą snu REM - firmowany, poza Coincidentią, przez Figurentheater Wilde&Vogel, koprodukowany przez Białostocki Teatr Lalek i sztuttgarcki FITZ!, w którym wezmą udział także wyróżniający się niezależni lalkarze młodego pokolenia Stefan Wenzel i Samira Lehman oraz (po raz pierwszy na scenie) uznany artysta plastyk Robert Voss, zakończy się we wrześniu premierą na scenie BTL. Efekty pracy międzynarodowego zespołu będą w późniejszym czasie prezentowane na scenach Lindenfels Westfluegel w Lipsku oraz FITZ! w Stuttgarcie.

(-)
Materiał Teatru
21 maja 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...