Ruszyło największe wrocławskie święto teatru

"Dziecinada" - wrocławskie święto teatru dla najmłodszych

Dziś ruszyło największe wrocławskie święto teatru dla najmłodszych. Szósta edycja festiwalu "Dziecinada" to ponad 20 spektakli, goście z Danii i Słowacji, teatr w plenerze oraz warsztaty dla małych i dużych.

Do niedzieli Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" będzie bawił, wzruszał i edukował. Tegoroczny edycja to podróż po świecie m.in. teatru klasycznego, nowatorskiego, lalkowego i cyrkowego. Otwartego na różne grupy wiekowe i dostosowanego do wrażliwości młodych poszukiwaczy artystycznych wrażeń. Cztery festiwalowe dni obfitują w przedstawienia przygotowane z myślą o małych i dużych: w programie znalazły się m.in. historie z pogranicza kabaretu, interpretacje Szekspira oraz widowiskowa opowieść inspirowana postacią Janosika.

Festiwal spełnia także bardzo ważne zadanie – dociera tam, gdzie teatr zwykle nie dociera. Do miejsc nieoczywistych, zlokalizowanych z dala od centrów kultury – w plenerze, hospicjum, w osiedlowym ośrodku kultury. Twórcy festiwalu nie tylko dostarczają rozrywkę, ale także uczą i rozwijają, dlatego „Dziecinada" to nie tylko spektakle, ale również warsztaty, zabawy animacyjne oraz gry edukacyjne. Dlatego przez cały przez cały festiwal w Imparcie będzie można m.in. wejść do Teatralnej Krainy Teatru Klinika Lalek i sprawdzić jak powstają ich słynne lalki, podziwiać makiety kolejowe przygotowane przez Kolejkowo, wziąć udział w zajęciach logopedyczno-teatralnych, warsztatach pantomimy oraz poćwiczyć angielski z Szekspirem.

www.dziecinada.wroclaw.pl

Daria Kubasiewicz
Materiał organizatora
4 października 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia