Rynek główny zatętni życiem

ULICA 26 STREET ART Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA 26 STREET ART gościć będzie znakomite zespoły teatralne z Polski i zagranicy - Hiszpanii, Francji i Niemiec.

Rynek Główny zatętni życiem dzięki wspaniałym widowiskom hiszpańskich gwiazd - Teatru Xarxa (parada "ogniowa") i Voalá Project (podniebne akrobacje).
Miłośników cyrku czekają nietuzinkowe popisy clownów i akrobatyczne sztuczki w wykonaniu hiszpańskiej grupy Los Excentricos, francuskiej La Mini Compagnie i dobrze znanego krakowskim widzom Teatru Pinezka.
W programie znajdą się także propozycje dla osób, które wolą teatr eksperymentalny - kooperacja francuskich zespółów io théâtre i Compagny Les Eléments DISPOnibles oraz polska grupa Walny-Teatr.
W nurcie poetyckim znajdą się dwa polskie spektakle Dźwiękowiązałka Sambora Dudzińskiego i Ballada o Janie Wnęku Teatru Gry i Ludzie.

Niemiecki zespół N.N. Theater przeniesie nas w czasy niemego kina w spektaklu Nosferatu.
Tych, którzy liczą na powiew świeżości zapraszamy na spektakl Osmędeusze Mirona Białoszewskiego w wykonaniu młodych aktorów z Teatru Pijana Sypialnia.

Nie zabraknie także poważniejszych tematów, które poruszą: Teatr Biuro Podróży, Teatr KTO i Teatr "A".
Podczas festiwalu widzowie zobaczą także spektakle taneczne i będą mogli wziąć udział w warsztatach i spektaklu interakcyjnym.
W sumie - ponad 60 wydarzeń, 4 dni, 3 miasta, 7 przestrzeni plenerowych, około 170 wykonawców.
Już dziś zapraszamy na nasz festiwal. W kolejnej odsłonie zdradzimy jak zakończy się Ulica 26 Street Art!

 

(-)
Materiał Organizatora
27 czerwca 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...