Ryszard Nowak został prawą ręką Marka Fiedora

Wrocławski Teatr Współczesny ma nowego wicedyrektora

Ryszar Nowak pełnił już funkcję wicedyrektora Teatru za czasów Krystyny Meissner. Został jednak przez nią zwolniony i choć odwołał się od tej decyzji do Sądu Pracy, to sąd utrzymał ją w mocy.

Kiedy kierownictwo współczesnego objął marek Fiedor, Ryszard Nowak wrócił jednak na ul. Rzeźniczą. W teatrze z pytaniami o szczegóły tej nominacji odesłano nas do Jarosława Brody, dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

- Mamy bardzo dobre doświadczenia w relacjach z panem Nowakiem i równie dobrze oceniamy jego kompetencje. Decyzja o zwolnieniu go z pracy w teatrze podjęta przez panią Krystynę Meissner, naszym zdaniem, była efektem konfliktu personalnego.

Proszę pozwolić, że w jego przyczyny i szczegóły wchodzić jednak nie będę - powiedział Jarosław Broda podkreślając, że nominacja Ryszarda Nowaka na stanowisko wicedyrektora była autonomiczną decyzją nowego szefa teatru Marka Fiedora.

- Ani urząd, ani wydział kultury, ani tym bardziej ja niczego panu Fiedorowi nie narzucaliśmy - dodał dyrektor wydziału kultury.

Z nieoficjalnych rozmów można się dowiedzieć, że władze miasta po nominacji Nowaka spodziewają się sprawnego zarządzania finansami teatru, który w tej chwili ma 1 milion 300 tysięcy długu.

Ryszard Nowak od 1996 do 2004 roku pracował we wrocławskim oddziale Telewizji Polskiej, jako redaktor, zastępca dyrektora ds. programowych i dyrektor naczelny. Z wykształcenia jest kulturoznawcą i teatrologiem.

Katarzyna Kaczorowska
POLSKA Gazeta Wrocławska
7 września 2012
Portrety
Marek Fiedor

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia