Sala pełna dzieciaków

3. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

W kieleckim "Kubusiu" ruszył Festiwal Hurra! ART! Sala była pełna dzieciaków. Kolejne wydarzenia specjalnie dla najmłodszych odbywać się będą w Teatrze 19 i 20 sierpnia oraz 26 i 27 sierpnia.

Pewnego dnia płynący nurtem rzeki liść, przyniósł do dżungli najmniejszego na świecie słonia. Nie wiedział, skąd się tam wziął. Nie pamiętał, kto go tam wysłał. Wiedział jedynie, że chce stać się wielki, a to wcale nie jest łatwe.... O tym, czy marzenie słonia się spełniło dowiedziały się dzieciaki, które licznie przybyły w niedzielę do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach na 45 - minutowy spektakl "Słoń i Kwiat", przygotowany przez Grupę Coincidentia w koprodukcji z Białostockim Teatrem Lalek. Przedstawienie bardzo się podobało, licznie zebrane dzieciaki reagowały niezwykle żywiołowo, a z ich małych buziek nie schodził uśmiech.

Niedzielne przedstawienie było jednym z wielu, które odbywają się w ramach III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Pierwsze festiwalowe wydarzenia odbyły się w minioną sobotę. Na początek "Kubuś" zorganizował warsztaty dla rodziców z dziećmi zatytułowane "Kołysanki, mruczanki, lulajki", natomiast po południu aktorzy Teatru Atofri z Poznania zaprezentowali dzieciakom spektakl "Len" [na zdjęciu], przy okazji przenosząc publiczność na malownicze pola i łąki. Sceny tworzyły swoisty patchwork utkany z lnianych nitek, suchych łodyg, nasion lnu i tkanin.

Kolejne wydarzenia specjalnie dla najmłodszych odbywać się będą w Teatrze 19 i 20 sierpnia oraz 26 i 27 sierpnia.

Do udziału w Festiwalu zachęca Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś oraz dyrektor Festiwalu. Dyrektor zaznacza, że Festiwal Hurra! ART! to niezwykła szansa na spotkania ze sztuką. Stanowi niepowtarzalną okazję do poznania najlepszych spektakli dla młodego widza z całej Polski.

Paulina Baran
Echo Dnia
16 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia