Scena dla rodziny

To jedna z niewielu okazji, aby zajrzeć za kulisy toruńskiego teatru, obejrzeć spektakl, a także wziąć udział w teatralnych warsztatach, których tematem przewodnim będzie "Cyrk".

Co nas czeka? Od godz. 10 do 11 Marta Lewandowska i aktorka Aleksandra Bednarz na dużej scenie poprowadzą rodzinne warsztaty pod hasłem "Być jak Pippi". Swoich umiejętności w bazgraniu, rysowaniu i malowaniu będzie można spróbować w teatralnej sali prób pod okiem grafika Jana Bajtlika od godz. 11 do 12.30. Po ich zakończeniu w przestrzeni miejskiej przed teatrem oraz na dużej scenie Marzena Lesiak i Mateusz Kownacki będą uczyć kuglarskich i cyrkowych sztuczek. A wszystko całkowicie za darmo.

Z kolei w niedzielę Teatr Horzycy zaprasza do rodzinnego obejrzenia spektaklu o przygodach najsilniejszej dziewczynki na świecie, którą powołała do życia na kartach swoich opowieści Astrid Lindgren. Mowa oczywiście o Pippi Pończoszance. Ruda i piegowata bohaterka mieszka z koniem i małpką - Panem Nilssonem. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół, Tommy'ego i Annikę, z którymi przeżywa wiele przedziwnych i zabawnych przygód.

Tuż po spektaklu najmłodsi widzowie mogą liczyć na upominki oraz zdjęcia z bohaterami sztuki, którzy oprowadzą ich po zakamarkach teatru. Będzie czas i na zabawę, i na słodką niespodziankę.

Sobotnie i niedzielne atrakcje są pierwszymi z cyklu trzech spotkań pod hasłem "Weekend teatralny dużej rodziny". Całość organizowana jest w ramach projektu "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne". Impreza skierowana jest przede wszystkim do rodzin wielodzietnych i kładzie szczególny nacisk na wspólne działania rodziców i dzieci w przestrzeni teatru.

Na kolejne spotkanie z Pippi Pończoszanką Teatr Horzycy zaprasza w grudniu i marcu.

WARTO WIEDZIEĆ

Udział w teatralnych warsztatach jest bezpłatny.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia i zapisy w Biurze Obsługi Widzów.

Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 56 622 55 97 lub 56 654 90 74.

Tomasz Bielicki
Nowości
20 września 2014

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia