Scena dla rodziny

To jedna z niewielu okazji, aby zajrzeć za kulisy toruńskiego teatru, obejrzeć spektakl, a także wziąć udział w teatralnych warsztatach, których tematem przewodnim będzie "Cyrk".

Co nas czeka? Od godz. 10 do 11 Marta Lewandowska i aktorka Aleksandra Bednarz na dużej scenie poprowadzą rodzinne warsztaty pod hasłem "Być jak Pippi". Swoich umiejętności w bazgraniu, rysowaniu i malowaniu będzie można spróbować w teatralnej sali prób pod okiem grafika Jana Bajtlika od godz. 11 do 12.30. Po ich zakończeniu w przestrzeni miejskiej przed teatrem oraz na dużej scenie Marzena Lesiak i Mateusz Kownacki będą uczyć kuglarskich i cyrkowych sztuczek. A wszystko całkowicie za darmo.

Z kolei w niedzielę Teatr Horzycy zaprasza do rodzinnego obejrzenia spektaklu o przygodach najsilniejszej dziewczynki na świecie, którą powołała do życia na kartach swoich opowieści Astrid Lindgren. Mowa oczywiście o Pippi Pończoszance. Ruda i piegowata bohaterka mieszka z koniem i małpką - Panem Nilssonem. Ma dwoje wspaniałych przyjaciół, Tommy'ego i Annikę, z którymi przeżywa wiele przedziwnych i zabawnych przygód.

Tuż po spektaklu najmłodsi widzowie mogą liczyć na upominki oraz zdjęcia z bohaterami sztuki, którzy oprowadzą ich po zakamarkach teatru. Będzie czas i na zabawę, i na słodką niespodziankę.

Sobotnie i niedzielne atrakcje są pierwszymi z cyklu trzech spotkań pod hasłem "Weekend teatralny dużej rodziny". Całość organizowana jest w ramach projektu "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne". Impreza skierowana jest przede wszystkim do rodzin wielodzietnych i kładzie szczególny nacisk na wspólne działania rodziców i dzieci w przestrzeni teatru.

Na kolejne spotkanie z Pippi Pończoszanką Teatr Horzycy zaprasza w grudniu i marcu.

WARTO WIEDZIEĆ

Udział w teatralnych warsztatach jest bezpłatny.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia i zapisy w Biurze Obsługi Widzów.

Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 56 622 55 97 lub 56 654 90 74.

Tomasz Bielicki
Nowości
20 września 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia