Scena Letnia

Centrum Kultury w Gdyni

11 sierpnia "Hotel Palace" - w tym roku do obsady wraca Tobiasz Cytrowski, po raz pierwszy na scenie pojawi się Justyna Jeleń, tegoroczna absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego.

15 sierpnia premiera "Śpiącej Królewny" w reż. Tomasza Podsiadłego.

W repertuarze również:

- koncert Marka Kaliszuka "Kaliszuk & Mania in songs" 12.08, godz. 19

- spektakl "Łysa śpiewaczka" w reż. Grzegorza Chrapkiewicza 14 i 15.08, godz. 20

- spektakl "Kopciuszek" w reż. Tomasza Podsiadłego - spektakl schodzi z afisza 16 i 17.08 oraz 23 i 24.08

- spektakl "Mayday. Run For Your Wife" w reż. Dariusza Majchrzaka 16 i 17.08 oraz 23 i 24.08

"Śpiąca Królewna" 

Czy wiecie co stało się przed stu laty?

Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny Los na wieże posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo.

Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia?

Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego spektaklu Sceny 138.

A żeby młodym widzom było raźniej, przewodnikiem po niezwykłym, pełnym barw i tańca świecie baśni, będzie wesoły pomocnik królewskiego błazna - Frankie - rymujący gaduła, którego nie sposób nie polubić.

Gramy: 15.08 - godz. 17 PREMIERA, 16.08 - godz. 13, 17.08 - godz. 15

Scena Letnia w Gdyni, plaża w Orłowie, wejście nr 17, dojście do Sceny od ul. Świętopełka

Duża Scena, Czas trwania: 70 min, Bilety: 15 zł

Występują uczestniczy warsztatów Sceny 138: Tomasz Bolek, Agata Braun, Ewa Bućko, Natalia Chojnowska, Małgorzata Choroszewska, Magdalena Derdzikowska, Sylwia Drzycimska, Daniel Gliński, Anna Górna, Anna Kiryluk, Aleksandra Magulska, Izabela Morawska, Weronika Sprenger, Marta Stanke, Konrad Stein, Krzysztof Węgrzynowicz, Karol Włoch, Milena Woźniak, Joanna Zawistowska, Marcin Ziurkowski, Emilia Żmuda oraz Frankie

Premiera 15 sierpnia 2014 r.

Scena 138 jest edukacyjnym projektem teatralnym Centrum Kultury w Gdyni skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieży akademickiej, zainteresowanej artystyczną pracą na scenie. Od 2011 roku działa jako niezależna grupa teatralna. Dzięki cotygodniowym, czterogodzinnym warsztatom aktorskim, prowadzonym przez Tomasza Podsiadłego oraz próbom teatralnym, młodzi adepci sztuki scenicznej uczą się pracy w grupie, poznają podstawowe techniki aktorskie, a także rozwijają sprawność psychoruchową.

(-)
Materiał Teatru
5 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia