Scena Współczesna zaprasza na kobiecy weekend

"Dolne Partie - musical intymny" - reż: Szymon Turkiewicz

Warszawski Teatr Scena Współczesna, przygotowuje kolejną, ciekawą propozycję dla swoich Widzów, tym razem głównie dla Kobiet.

Kobiecy weekend ze spektaklem „Dolne Partie – musical intymny” odbędzie się 28, 29 sierpnia

Spektakl ”DOLNE PARTIE ...”, to pełna ciepła i humoru opowieść o tym, co istotne dla każdej kobiety. To czas na   rozsmakowanie się w kobiecości, wejście do krainy intymności, do której zapraszają cztery odważne aktorki.

Akcja sztuki rozpoczyna się w momencie, gdy młoda kobieta postanawia pójść na Warsztaty Pochwowe, aby dowiedzieć się czegoś więcej o swojej kobiecości.

Spektakl „DOLNE PARTIE - musical intymny” uwalnia kobiecą energię, która płynąc ze sceny, zaciera barierę pomiędzy aktorkami a widzami, skrępowaniem a odwagą.  Musicalowa forma sprawia, że tematy tabu stają się bardziej dostępne, okazuje się, że można zaśpiewać piosenkę o pozornie błahych problemach z owłosieniem, traktując temat z przymrużeniem oka, jednocześnie zabierając poważny głos w „kobiecej dyskusji”.

Teatr chce stworzyć na mapie kulturalnej Warszawy  wyjątkowe  miejsce, gdzie przez jeden weekend w miesiącu królować będzie tematyka kobieca – od intymności do codzienności, co stanowić będzie nową propozycję dla warszawskiej widowni.

Przed każdym spektaklem planuje zorganizować spotkanie z osobami, organizacjami, które działają na rzecz uświadamiania kobiet w różnych dziedzinach życia.

oprac. m.w.
Materiały Teatru
17 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia