Scena z poczuciem obywatelskiej misji

obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej w Kamienicy

Teatr Kamienica postanowił przyłączyć się do obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński przeczytają fragmenty scenariusza widowiska "Katyń" napisanego przez Magdalenę Gauer, którego premiera planowana jest w Kamienicy w przyszłym roku.

„Apel katyński” – wieczór upamiętniający 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, wyk. Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński, Teatr Kamienica, al. Solidarności 93, bilety: 35 zł, rezerwacje: tel. 22 624 01 99, poniedziałek (12.04) – środa (14.04), godz. 19.30

Tekstowi towarzyszyć będą projekcje filmów i materiałów archiwalnych. W drugiej części wieczoru aktorzy zaproszą widzów do wspólnego śpiewania pieśni legionowych. Akompaniować ma Janusz Tylman.

Skąd pomysł zorganizowania w Kamienicy „Apelu katyńskiego”? Scena Emiliana Kamińskiego chce nie tylko dostarczać widzom rozrywki, ale być także teatrem obywatelskim, angażującym się w ważne wydarzenia. W repertuarze gościły już spektakle o powstaniu warszawskim i teatrze domowym stanu wojennego.

Julia Rzemek
Zycie Warszawy
9 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...