Sceniczna baśń dla najmłodszych

"Księga lasu" - reż. Tomasz Piasecki - Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Teatralno-muzyczna baśń to nowa propozycja tarnowskiej sceny skierowana do bardzo młodych widzów. "Księgę lasu" reżyseruje Tomasz Piasecki. Premierę zaplanowano na 30 listopada.

"Księga lasu" to teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych. Jej autorami są Wojciech Graniczewski oraz Jan Hnatowicz (także autor muzyki). W uschniętym, prastarym lesie panuje martwa cisza. Na polanę przybywa Drwal Maciej, by ściąć rosnący tam 1000-letni dąb. Tuż przed rozpoczęciem pracy Drwal odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi nie szanujących leśnej ciszy, aż ochrypło i w końcu straciło głos. To wtedy ze smutnego lasu odeszły zwierzęta i odfrunęły ptaki. Drwal postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa.

Spektakl "Księga lasu" realizowany jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich - w życie wcielane są teatralne pomysły aktorów na co dzień związanych z tarnowską sceną. Opowieść dla dzieci reżyseruje Tomasz Piasecki.

-"Księga lasu" została napisana blisko trzydzieści lat temu, a zdecydowałem się na nią, bo uważam, że to świetny tekst i z przesłaniem. Tematyka, jaką porusza, czyli ekologia, miłość i przyjaźń, nigdy nie tracą na znaczeniu - mówi reżyser.

W przedstawieniu zagrają: Matylda Baczyńska, Bogusława Podstolska-Kras, Monika Wenta-Hudziak, Tomasz Piasecki i Kamil Urban.

Premiera "Księgi lasu" 30 listopada o godz. 16 na małej scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Dorota Jucha
Temi
29 listopada 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...