Sceniczna odsłona "Antyhony"

"Antyhona" - reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur - Placu Jagiellońskim w Krynkach

Po spektakularnej premierze na Rynku Kościuszki "Antyhona" od soboty, 12 października będzie grana na scenie Teatru Dramatycznego.

W naszym konkursie możecie wygrać zaproszenia.

"Antyhona" to historia klątwy rzuconej na Kreona i ród Labdakidów, która po stuleciach ziszcza się w Krynkach. Antygona, podobnie jak Teresa, to młoda dziewczyna działająca w pojedynkę przeciw nepotycznej rodzinie, nie mogącej utracić władzy, która gwarantuje jej status quo. Historia ma swoje odbicie w lokalnych podaniach. Po raz pierwszy temat "prostowania granic" polsko-białoruskich pokazany jest w artystycznej formie.

Do współpracy przy realizacji spektaklu zostali zaproszeni wybitni twórcy z Polski jak i zagranicy: Dana Łukasińka - autorka scenariusza, malarz prof. Leon Tarasewicz, który zaprojektował scenografię (po raz pierwszy w swoim dorobku artystycznym) oraz kompozytor - Michał Jacaszek. Obok aktorów Teatru Dramatycznego na scenie występują gościnnie aktorzy z Mińska, teatrów w Warszawie i Lublinie. Reżyserem produkcji jest Agnieszka Korytkowska - Mazur.

Bilety na sobotni spektakl możecie wygrać w Konkursie

Anna Dycha
www.bialystokonline.pl
10 października 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...