Sceny jak z Rembranta

"Wojciechowe ślady" - reż. Danuta Gołdon-Legler - Teatr William -Es w Wałbrzychu

Spektakl pt. ,,Wojciechowe ślady" odbędzie się 04.08.2017 o godzinie 19:00 w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu. Wstęp wolny. Spektakl odbędzie się w ramach VII Edycji Letniej Akcji Kulturalnej której organizatorem jest Teatr William -Es z Wałbrzycha.

Dnia 23 października 2016 r. o godzinie 11 został pokazany spektakl pt. ,,Wojciechowe ślady". Przedstawienie odbyło się w kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja w Świebodzicach w ramach Polsko- czeskich Chrześcijańskich Dni Kultury.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął radny województwa dolnośląskiego Pan Julian Golak. Misterium ,,Wojciechowe ślady' zostało wyreżyserowane Przez Danutę Gołdon-Legler, która również zaprojektowała kostiumy do przedstawienia, muzyka Henryka Góreckiego wspaniale wpisuje się w całokształt widowiska. Sceneria kościoła w znakomity sposób uwydatnia jego walory historyczne. Historię Świętego Wojciecha opowiadają dwaj zakonnicy, którzy pojawiają się miedzy poszczególnymi scenami.

Aktorzy grający w spektaklu wykazali się dużą sprawnością warsztatową i brawurowo zagrali swoje postacie. Ich gra pozwoliła nam przenieść się wyobraźnią do czasów, w których żył i został zamordowany Wojciech. Sceny jak z obrazów Rembranta dopełniają całość. Spektakl jest przeznaczony dla wszystkich widzów, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Zarówno dzieci i młodzież jak i dorośli z wielkim zainteresowaniem od początku do końca śledzili przebieg scen.

Publiczność zgromadzona w kościele nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

 

(-)
Materiał Teatru
25 lipca 2017

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia