Sceny miłosne... po wakacyjnej przerwie

"Sceny miłosne dla dorosłych" - reż. Albert Osik - Nowy Teatr w Słupsku

W najbliższy weekend zobaczymy komedię "Sceny miłosne dla dorosłych" w reżyserii Alberta Osika. To opowieść o różnych rodzajach relacji damsko-męskich.

O "tych" sprawach rozmawiają m.in. studentka przychodząca po zaliczenie do swego wykładowcy, senator RP za stałą bywalczynią nocnego lokalu. Jest też scenka o małżeństwie i jego niecodziennej tęsknocie do odmiany przaśnej, czosnkowej codzienności. Mamy też cwanego podrywacza i dobrą duszę litującą się nad jego "dobrowolną" abstynencją erotyczną. Początek w sobotę i niedzielę o godz. 19, bilety kosztują 30 i 25 zł.

W kolejne dwa weekendy zobaczymy "Judy" - spektakl muzyczny inspirowany życiem i twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę. Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu "tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie", refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całego życia. W spektaklu w reżyserii Dominika Nowaka występują Katarzyna Misiewicz-Żurek i Lesław Żurek. Początek spektakli 13, 14, 20 i 21 sierpnia o godz. 19, bilety kosztują 30 i 25 zł.

Natomiast 27 i 28 sierpnia o godz. 19 zobaczymy wznowienie farsy "Z rączki do rączki" w reżyserii Alberta Osika. Akcja sztuki rozgrywa się w Londynie, w salonie domu przy 344 Chilton Road. Eryk Swan właśnie stracił pracę. Na szczęście system wszelakich zasiłków ma dla osób w chwilowej potrzebie taki wachlarz propozycji, że aż kusi, aby po nie sięgnąć.

Wyłudzanie świadczeń jest jak hazard, zaczyna Eryka "wsysać".

Daniel Klusek
Głos Pomorza
2 sierpnia 2016
Portrety
Albert Osik

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia