Seminarium "Auschwitz w dramacie współczesnym"

"Kryjówka" - reż. Paweł Passini - neTTheatre w Lublinie

12 lutego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się seminarium, podczas którego Joanna Krakowska przeanalizuje utwory współczesnych dramaturgów, którzy odwołują się do wątku Auschwitz opisując Zagładę.

W ostatnich latach powstało wyjątkowo dużo polskich sztuk teatralnych podejmujących temat Zagłady. Dlaczego właśnie teraz jest ich tak wiele? O czym właściwie mówią, jakie są strategie literackie ich autorów? Czy ich celem jest dawanie świadectwa, czy może zupełnie coś innego? Jak wpisują się w politykę pamięci? Nawet jeśli nie uda nam się odpowiedzieć na te wszystkie pytania, to na pewno uda się na te tematy porozmawiać.

Zapraszamy na seminarium, podczas którego przeanalizujemy utwory współczesnych dramaturgów, którzy odwołują się do wątku Auschwitz opisując Zagładę.

Prowadząca: Joanna Krakowska pracuje w Instytucie Sztuki PAN i w redakcji "Dialogu". Napisała monografię "Mikołajska. Teatr i PRL" o związkach teatru z polityką oraz dwie książki (wspólnie z Krystyną Duniec) o teatrze w kontekście przemian społecznych ostatnich dekad: "Soc i sex" (2009), "Soc, sex i historia" (2014). W dwutygodniku.com pisze felietony, a w Instytucie Teatralnym w Warszawie poprowadzi od lutego cykl wykładów Demokracja. Przedstawienia.

12 lutego, godz. 18.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja online: http://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=15661

Na zdjęciu: "Hidout/Kryjówka" w reż. Pawła Passiniego

(-)
Materiał Teatru
12 lutego 2015
Teatry
Muzeum POLIN

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...