Seminarium badawcze technik aktorskich

prow. Anatolij Wasiljew - Instytut im. J. Grotowskiego we Wrocławiu

Anatolij Wasiljew - wybitny rosyjski reżyser, badacz teatru, pedagog, założyciel moskiewskiej Szkoły Sztuki Dramatycznej - od kwietnia 2011 do czerwca 2012 prowadzić będzie w Instytucie Grotowskiego Seminarium badawcze technik aktorskich. Seminarium odbędzie się w ramach programu Masters in Residence

Jednym z celów projektu jest przygotowanie przez Anatolija Wasiljewa autorskiego spektaklu, który zostanie zaprezentowany podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Świat miejscem prawdy" w czerwcu 2012 we Wrocławiu.

Praca odbywać się będzie w dwóch etapach:
- edukacyjnym – mającym za zadanie wyłonić ścisłą grupę aktorską (od 16 maja do 19 czerwca 2011)
- badawczym – zorientowanym również na tworzenie spektaklu (sesje pracy w okresie październik–grudzień 2011 oraz marzec–czerwiec 2012)

Osoby zainteresowane udziałem w Seminarium serdecznie zapraszamy do składania aplikacji, które zawierać powinny: formularz zgłoszeniowy (do pobrania na: www.grotowski-institute.art.pl), CV, list motywacyjny, 2 zdjęcia (postać i portret – w przestrzeni pozascenicznej).

Termin nadsyłania aplikacji upływa 21 marca 2011. Aplikacje rozpatrzone zostaną w okresie między 15 a 21 marca. Kandydaci wyłonieni na podstawie aplikacji zostaną zaproszeni do Wrocławia, aby w dniach od 7 do 11 kwietnia 2011 wziąć udział w spotkaniu warsztatowym z Anatolijem Wasiljewem. Instytut Grotowskiego prześle uczestnikom zaproszenia do 25 marca 2011.

Przygotowując się do spotkania warsztatowego zaproszone osoby powinny przygotować: dwa monologi – wierszem i prozą (w języku ojczystym), trwające od 5 do 7 minut każdy; odbyć wnikliwą lekturę dramatów A. Czechowa: Wujaszek Wania, Trzy siostry, Mewa, Wiśniowy sad. Ten materiał literacki posłuży do przygotowania scen dialogowych według zadań postawionych przez Anatolija Wasiljewa.

Aplikacje w języku angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim lub polskim prosimy przesyłać do Marie Magneron: marie@grotowski-institute.art.pl
Do Marie proszę również kierować wszystkie pytania związane z projektem.
Więcej informacji: www.grotowski-institute.art.pl; facebook Instytut/Grotowskiego

(-)
Materiały Instytutu
24 stycznia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...