Seria koncertów "Maluchy w krainie dźwięku"

Gliwicki Teatr Muzyczny

19 i 20 września oraz 3 i 4 października w godzinach 14.00 i 15.15 w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbędą się koncerty "Maluchy w krainie dźwięku".

"Maluchy w krainie dźwięku" to nowa propozycja Gliwickiego Teatru Muzycznego skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.

Cykl nietypowych koncertów inspirowanych badaniami empirycznymi i doświadczeniem prof. E. E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Celem dzieła Gordona jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Podobnie jak w nauce mowy mały człowiek musi wiele usłyszeć zanim wypowie pierwsze słowo, tak samo oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii możemy doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

Koncerty "Maluchy w krainie dźwięku" odbywać się będą bez podziału na publiczność i wykonawców. W centrum, na materacach i kolorowych poduchach zasiądą dzieci i ich rodzice - będzie można poczuć się jak na letnim pikniku. Muzycy rozmieszczeni w koło i poruszać się będą pomiędzy publicznością. Będzie to niecodzienny koncert łączący elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych.

Projekt jest autorskim programem Doroty Banaś, absolwentki Wydziału Pedagogiki Muzycznej Uniwersytetu Ślaskiego, skrzypaczki Filharmonii Zabrzańskiej, animatorki kultury.

Wykonawcy:

Dorota Banaś - skrzypce, wokal, prowadzenie, Monika Szczecina - współprowadzenie, Sławomir Witkowski - gitara, Ronald Tuczykont - kontrabas, Andrzej Schneider - fortepian i perkusja

***

"Maluchy w krainie dźwięku"

projekt edukacji muzycznej oparty na teorii E. E. Gordona

19 i 20 września 2015, sobota i niedziela, godz. 14.00 i 15.15

w programie: "Wesoły Przedszkolaczek"

3 i 4 października 2015, sobota i niedziela, godz. 14.00 i 15.15

w programie: "Z przytupem, na ludowo"

sala kameralna GTM przy Nowym Świecie

(-)
Materiał Teatru
10 września 2015

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia