Sezon artystyczny już od przyszłej soboty

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem zaprasza na spektakle od 17. lipca.

Podczas gdy większość teatrów w Polsce idzie na urlop – Teatr 'Witkacy' jak co roku w połowie lipca rozpoczyna kolejny sezon artystyczny i zaprasza na spektakle turystów oraz mieszkańców Zakopanego i okolic.

W wakacje na deskach zakopiańskiego teatru zobaczymy zeszłoroczne premiery – „The Underground Man" wg Fiodora Dostojewskiego, „Akt Przerywany, czyli Teatr Nie(konsekwencji)" na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza oraz najnowszy spektakl w ramach Sceny Propozycji Aktorskich, którego premiera odbyła się w połowie czerwca – „Nietoperz czyli dwoistość" w reżyserii dwójki Aktorów – Joanny Banasik oraz Krzysztofa Najbora. W repertuarze nie zabraknie również przedstawień na podstawie twórczości Patrona Teatru – Witkacego – Widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Metafizykę dwugłowego cielęcia" oraz „Demonizm zakopiański".

W sezonie letnim Teatr zagra również poza swoją siedzibą przy Chramcówkach 15 – 29. lipca oraz 5. sierpnia 'Witkacy' zagości w Hotelu TATRY (należącym do Spółki POLSKIE TATRY S.A., której właścicielem jest Gmina Miasto Zakopane) na Polanie Zgorzelisko (Małe Ciche 91, 34-531 Murzasichle). Zaprezentowane zostaną tam dwa spektakle „Takie Małe Nic" oraz „Demonizm zakopiański" – bilety dostępne są online na stronie Teatru oraz w recepcji Hotelu TATRY.

W nowym sezonie artystycznym, po ponad rocznej przerwie związanej z epidemią, Teatr wznawia organizację warsztatów teatralnych. Najbliższy termin to 31 lipca – 2 sierpnia, zapisy przyjmowane są do 20 lipca na adres abc@witkacy.pl. Szczegółowy plan warsztatów dostępny jest na stronie Teatru (www.witkacy.pl/teatr/warsztaty ).

Szczegółowy repertuar oraz bilety dostępne są na stronie teatru: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/aktualnie-grane

Gaja Gajewska
Materiał Teatru
7 lipca 2021

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...