Sieńczyłło z monodramem na Dzień Kobiet

"Mój Dzikus" - reż. Emilian Kamiński - Teatr Kamienica, Warszawa

W Dniu Kobiet w usteckim Domu Kultury w monodramie "Mój dzikus" wystąpi Justyna Sieńczyłło. Bohaterka ostro rozprawi się w nim z mężczyznami.

"Mój Dzikus" to zabawny, miejscami wzruszający monolog współczesnej kobiety, wzbogacony dowcipnymi piosenkami. Spektakl w wykonaniu Justyny Sieńczyłło zrealizowano w nietypowej dla polskiej sceny teatralnej konwencji, one woman show, bazującej na żywym kontakcie z publicznością.

Sztuka jest komediowym monodramem, opisującym sprawy codzienne przedstawione z punktu widzenia kobiety. Bohaterka lekko i dowcipnie opowiada o nawykach, upodobaniach i słabościach swojego mężczyzny oraz o perypetiach i nieporozumieniach wynikających z odwiecznej "walki płci".

Justyna Sienczyłło przez ponad godzinę stara się udowodnić zarówno paniom, jak i panom, że mężczyzna niewiele się zmienił podczas tysięcy lat ewolucji. Mimo postępu, nadal pozostaje dzikusem. Według bohaterki monodramu, kobieta jest treserką mężczyzny. Obecne na spektaklu panie dostaną też kilka podpowiedzi, jak radzić sobie z ukochanym i jak uzyskać od niego to, na co właśnie mają ochotę.

Przedstawienie w reżyserii Emiliana Kamińskiego ubarwione jest piosenkami napisanymi przez Jana Jakuba Należytego, a całość pozwala spojrzeć z dystansu i z komediowej strony na małżeńską codzienność.

Początek przedstawienia w najbliższą sobotę, 8 marca, o godz. 18 w Domu Kultury w Ustce. Bilety w cenie 25 złotych można kupić w kasie placówki. Na wszystkie panie tego wieczoru czekać będą miłe niespodzianki.

 

Daniel Klusek
Głos Pomorza
4 marca 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...