Sierpień z Teatrem Pinokio

Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

"Wjeżdżamy w bramy" - projekt realizowany w bramach i na dziedzińcach Starego Polesia. Spektakl został przygotowany w oparciu o teksty które powstały na warsztatach z mieszkańcami Starego Polesia, zawiera także piosenki gry improwizacyjne angażujące odbiorców, których celem jest inspiracja do kreatywnego przetwarzania obserwacji i refleksji.

Spektakl pełni funkcję oczyszczającą i integracyjną. Projekt został przygotowany w ramach akcji "Dotknij Teatru". Podczas projektu Lato z Pinokiem chcemy zaprezentować nową odsłonę spektaklu "Wjeżdżamy w bramy", która będzie

dostosowana do innych dzielnic Łodzi.

Kiedy: 16, 17 sierpnia 2014 roku, godz. 16.00

16.08 - ul. Legionów 56

17.08 - ul. Jaracza 18

"Bramogranie" to około godzinny program muzyczny, na który składają się piosenki z akcji artystycznej "Wjeżdżamy w bramy", a także repertuar pochodzący z koncertów Teatru Pinokio w Łodzi w aranżacji przystosowanej do prezentacji na wolnym powietrzu. Usłyszymy utwory znane z "Piosenek do grania na nosie" oraz teksty inspirowane opowieściami mieszkańców Łodzi. Koncertowi towarzyszą warsztaty improwizacji muzycznej - aktorzy Teatru Pinokio włączają małych widzów i ich opiekunów we wspólne muzykowanie i śpiewanie.

Kiedy: 29-31 sierpnia 2014 roku, godz. 16.00

29.08 - ul. Kopernika 45

30.08 - ul. Abramowskiego

31.08 - ul. Ogrodowa 28

(-)
Materiał Teatru
2 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...