Sierpniowe spektakle

Teatr KTO w Krakowie

W tym roku wyjątkowo można zobaczyć spektakle KTO w sierpniu!
Wszystkich, którzy chcą spędzić gorące, letnie wieczory w miłej atmosferze, pełnej humoru, liryki, ale także refleksji, zapraszamy do naszego teatru przy ul. Gzymsików 8.

Od 17ego do 21-ego sierpnia będzie można zobaczyć nasze kultowe przedstawienie "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać", inspirowane opowiadaniami Bohumila Hrabala. Spektakl wprowadza widza w niezwykły, poetycki świat, w którym wszystkie etapy życia człowieka przedstawione są niczym w groteskowym i pełnym nostalgii śnie, przerywanym tylko turkotem pociągu. Spektakl gościł już niemal na całym świecie - m.in. w Albanii, Austrii, na Białorusi, w Chorwacji, Czechach, Francji, Gruzji, Iranie, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Ukrainie, USA, Wielkiej Brytanii oraz w wielu miastach Polski.

W dniach 25-30 sierpnia zapraszamy na spektakl smutniejszy i bardziej gorzki w swoim przesłaniu - "Chór Sierot". To przedstawienie ukazuje ludzką samotność i cierpnie w niezwykłej formie. Gra aktorów zachwyca i nie pozwala widzowi pozostać obojętnym. Przedstawienie było prezentowane w sekcji konkursowej najbardziej prestiżowego festiwalu teatralnego w Polsce - Boskiej Komedii. Zdobyło także nagrodę studentów "SPASKO" na festiwalu w Chorwacji - PUF.

W obydwu spektaklach nie pada ani jedno słowo, są one opowiadane językiem typowym dla Teatru KTO - językiem ruchu i ciała.

(-)
Materiał Teatru
17 sierpnia 2015
Portrety
Jerzy Zoń

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia