Siła młodości, talentu i entuzjazmu

6. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych MFST ITSelF

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych MFST ITSelF to teatralne biennale, którego szósta edycja odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2011 roku. Festiwal organizowany jest przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowy Patronat nad Festiwalem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

Z każdą edycją Festiwal zwiększa swoją rangę i zasięg. Naszemu przedsięwzięciu patronują osobistości ze świata kultury i polityki. Do współpracy angażujemy czołowe warszawskie sceny. Podczas poprzednich edycji mieliśmy zaszczyt gościć ponad czterdzieści szkół teatralnych z różnych kontynentów, a wraz z nimi dziesiątki gości z całego świata i tysiące widzów. Prezentowane w trakcie Festiwalu spektakle cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem publiczności.

Głównym celem Festiwalu jest promocja kultury teatralnej i młodych scenicznych talentów, wymiana doświadczeń, zbliżenie kultur poprzez zbliżenie artystów, a także zaprezentowanie Polski jako kraju wspierającego kulturę i doceniającego jej wpływ na rozwój społeczeństw.

Na program Festiwalu, oprócz biorących udział w konkursie przedstawień dyplomowych zaproszonych przez nas szkół teatralnych, składają się liczne imprezy towarzyszące, w tym pokazy spektakli offowych, spotkania ze znanymi artystami sceny i ekranu, a także – po raz pierwszy w historii Festiwalu – otwarty warsztat teatralny, przeznaczone zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów, zadecydowaliśmy, że podczas tegorocznej edycji Festiwalu spektakle konkursowe prezentowane będą z napisami w języku polskim.

O wyjątkowości Festiwalu decyduje za każdym razem siła młodości, talentu i entuzjazmu jego uczestników. Obecnie nasz Festiwal, doskonale rozpoznawalny, znany i doceniany przez organizatorów konkurencyjnych europejskich imprez, jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych tego typu wydarzeń na świecie.

oprac. mo
Materiały Festiwalu
28 czerwca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia