Siódmy Pępek Świata

7. Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne „Pępek Świata" Kim (czym) jest człowiek? - 23-28 września 2017

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem serdecznie zaprasza na siódmą edycję Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych „Pępek Świata", które w tym roku odbędą się od 23 do 28 września. Tym razem stawiamy sobie pytanie „Kim (czym) jest człowiek?".

Zgodnie z ideą przyświecającą Prezentacjom także tegoroczny program zakłada spotkanie różnorodnych form i gatunków artystycznych, zawodowych i amatorskich, polskich i zagranicznych. Zaprosiliśmy do Zakopanego między innymi legendarną grupę TEATR DEREVO z ostatnią premierą „Last clown on Earth" oraz izraelską choreografkę Hagit Yakirę, która pokaże swój najnowszy spektakl taneczny „Free falling". Słowacki teatr TEATRO TATRO w specjalnie zbudowanym cyrkowym namiocie wystawi „Mistrza i Małgorzatę" oraz spektakl o intrygującym tytule „Cirkus Charms", a warszawsko-białostocka grupa MALABAR HOTEL pokaże jedno ze swoich założycielskich przedstawień, czyli „Baldanders". Gospodarze zaprezentują najnowszą premierę: „Operetkę" Witolda Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Dziuka.

Nie zabraknie też innych atrakcji takich jak wspólna – artystów, gości i widzów – wyprawa w Tatry, pokaz filmu „Human" w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda czy energetyczny koncert kultowego zespołu DIKANDA. Planujemy także kilka niespodzianek. Tradycyjnie Prezentacjom towarzyszą spotkania i rozmowy z zaproszonymi badaczami przyrody, kultury i nauki, z którymi w tym roku będziemy rozważać różne problemy dotyczące współczesnego człowieka.

Niezmiennie zapraszamy licealistów i studentów z całej Polski do udziału w tygodniowym seminarium przygotowanym przez dr. Michała Mizerę z Wydziału „Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego.
Prezentacje przygotowano dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017", Województwem Małopolskim, Miastem Zakopane, Zakopiańskim Centrum Kultury.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji na naszej stronie www.witkacy.pl oraz naszym profilu na fb: facebook.com/witkacyteatr . Tam znajduje się szczegółowy program i cennik.

(-)
Materiał organizatora
9 września 2017

Książka tygodnia

Polski teatr po upadku komunizmu. Lupa, Warlikowski, Klata
Wydawnictwo Naukowe PWN SA
Olga Śmiechowicz

Trailer tygodnia