Skalpel leczy rany

"Botoks" W Teatrze Kamienica - próba otwarta

Czy operacja plastyczna zmienia tylko wygląd człowieka czy także jego wnętrze? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w najnowszym spektaklu Teatru Kamienica. W ten weekend będzie okazja obejrzeć go jeszcze przed oficjalną premierą podczas dwóch otwartych dla publiczności prób.

Autor „Botoksu” Jakub Przebindowski przyznaje, że jego tekst jest ironiczną i apokaliptyczną wersją tego, co dzieje się wokół nas. 

Akcja rozgrywa się w dużym mieście, a bohaterowie to ludzie w różnym wieku poszukujący własnej tożsamości. Chcą się zmienić i mają nadzieję, że pomoże im w tym coraz popularniejsza chirurgia plastyczna. Można się poddać zabiegom upiększającym, poprawić sobie nos, biust, ale także zmienić płeć. 

Twórcy spektaklu zapowiadają, że zobaczymy siedem niezwykłych historii z operacjami plastycznymi w tle. Wśród wykonawców Justyna Sieńczyłło, Beata Fudalej, reżyser Emilian Kamiński, a także Jakub Przebindowski, który jest również autorem muzyki i piosenek do spektaklu.

Botox, komedia Jakuba Przebindowskiego, reż. Emilian Kamiński, wyk. Justyna Sieńczyłło, Beata Fudalej, Emilian Kamiński, Teatr Kamienica, al. Solidarności 93, bilety: 30 zł, rezerwacje: tel. 022 624 01 99, sobota (2.05) – niedziela (3.05), godz. 19

Julia Rzemek
Zycie Warszawy
30 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...