Skrywane supermoce Cezaryny

"Wojowniczka" - reż. Judyta Berłowska - Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

W sobotę 30 grudnia odbędzie się premiera spektaklu dla młodzieży „Wojowniczka" wg Marine Carteron w reżyserii Judyty Berłowskiej. Na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego zobaczymy 6 aktorów z kaliskiego zespołu.

Tajemnicza i niebezpieczna siła chce zniszczyć wszystkie książki i odebrać ludzkości intelektualny dorobek. Do walki z nią stają nieustraszona Cezaryna i jej brat August. Z odwagą i zapałem pokonują przeciwności losu, nie tracąc przy tym dobrego humoru. Udowadniają, że warto pozostać wiernym swoim poglądom, a także odrzucić wszelkie stereotypy i uprzedzenia.

Główna bohaterka pokazuje, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jej skrywane dotąd supermoce niejednokrotnie okażą się nieocenioną pomocą w walce z siłami ciemności.

„Wojowniczka" to sceniczna adaptacja przebojowej powieści dla młodzieży Marine Carteron „Moja siostra wojowniczka" z serii „Podpalacze książek". Jest to pełna przygód opowieść o odwadze i walce o ideały. Elementem przedstawienia są warsztaty edukacyjne. Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13–17 lat.

W głównej roli Cezaryny zobaczymy Aleksandrę Pałkę, w roli jej brata Augusta – Jakuba Łopatkę. Do tego na scenie wystąpią Izabela Wierzbicka, Marcin Trzęsowski, Maciej Zuchowicz, Jacek Jackowicz.

Reżyserką spektaklu jest Judyta Berłowska – rocznik '89. Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jest laureatką Forum Młodej Reżyserii 2014 (Grand Prix) za pracę reżyserską „Bez ojcowizny" na podstawie „Płatonowa".

Najbliższe pokazy:
- 31 grudnia godz. 16.00
- 6 stycznia godz. 17.00
- 7 stycznia godz. 16.00
Bilety do kupienia w Kasie Teatru i online na www.teatr.kalisz.pl

(-)
Materiał Teatru
30 grudnia 2017

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia