Śladem bucika Kopciuszka

"Bucik Kopciuszka" - reż. Katarzyna Kawalec - Teatr im. Andersena w Lublinie

4 października 2015 o godz. 10.00 i 12.00 na Scenie Górnej Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie odbędzie się spektakl "Bucik Kopciuszka" będący wariacją na temat znanej wszystkim, choćby z wersji Braci Grimm, historii Kopciuszka.

Zachowując linearność opowieści twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni - pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć ukochaną. Drugą ispiracją do powstania scenariusza spektaklu jest książką pt. "Noga w nogę" Viliama Klimacka z ilustracjami Desidera Totha. Zadaniem tego typu spektakli dla najmłodszych jest oswojenie maluchów z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów.

Nasze przedstawienie to zbiór obrazów i sytuacji o tropieniu przeróżnych śladów i zostawianiu ich, np. śladów butów, opon, kocich łapek, a także rysowaniu ich tam, gdzie spotkało nas coś dobrego, interesującego. Historia prowadzona przez dwójkę aktorów zachęca do zabawy w detektywa, w tropienie i obserwowanie śladów zostawianych wszędzie, do patrzenia na otaczający świat tak, aby stworzyć opowieść na podstawie tropu, na który się natkniemy.

Filarem przedstawienia jest zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji (but może być Tatą, może być sukienką, karetą, koniem; pudełko - pojazdem, pałacem, tronem). Nasi widzowie siedzą na scenie razem z aktorami. I choć butów w spektaklu będzie co nie miara to własne buciki będziemy musieli zostawić przed wejściem na widownię.

BUCIK KOPCIUSZKA
reż. Katarzyna Kawalec
/ dla widzów od lat 2/ bilety: 25zł

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
Scenografia i kostiumy: Areta Puchalska
Muzyka: Radosław Bolewski
Asystent reżysera: Ilona Zgiet
Występują: Ilona Zgiet i Bartosz Siwek

 

(-)
Materiał Teatru
29 września 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia