Smak Mamrota w Wilkowyjach

"Smak Mamrota" - reżyseria: Wojciech Adamczyk - Teatr Capitol w Warszawie

Czterej mężczyźni przesiadują na ławeczce przed sklepem. Wymieniają spostrzeżenia o świecie, raz po raz pociągając łyk mamrota, a że tanie wino pobudza dowcip i ironię ich "błyskotliwe" obserwacje doprowadzają widzów do łez śmiechu.

Przyznaję, ja także od pierwszego odcinka jestem wielbicielką serialu "Ranczo". Powiedzonka bohaterów, ich perypetie bawią i wzruszają. Tym razem za zakłócanie porządku publicznego na mocy wyroku sądu 24-godzinnego dżentelmeni z ławeczki zostają skazani na 20 godzin prac społecznych, które odbywają pod czujnym okiem pani dyrektor.

Dobrze się stało, że Robert Brutter postanowił napisać sztukę "Smak Mamrota". Na scenie zobaczymy bywalców serialowej ławeczki: Solejuka, Pietrka i Hadziuka - których grają oczywiście, ci sami znakomici aktorzy, których podziwiamy zarówno na ekranach telewizorów jak i w kinowej wersji "Rancza".

Warszawska premiera "Smaku Mamrota", która odbyła się w teatrze Capitol stała się sensacją. Bilety na spektakl wyprzedawane są z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. "Smak Mamrota" okrzyknięto komedią teatralną roku. Dodatkowym atutem przedstawienia jest muzyka skomponowana przez Krzesimira Dębskiego.

Występują: Ewa Kuryło (dyrektorka szkoły w Wilkowyjach), Piotr Pręgowski (Pietrek), Sylwester Maciejewski (Solejuk) i Bogdan Kalus (Solejuk). Reżyseria Wojciech Adamczyk.

Grażyna Antoniewicz
POLSKA Dziennik Bałtycki
30 marca 2009

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia