Śmiech, pot i łzy

"Zakochany Szekspir" - reż. Paweł Aigner - Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże

"Zakochany Szekspir" Lee Halla w reż. Pawła Aignera - koprodukcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Pisze Michał Centkowski w Newsweeku.

Paweł Aigner wystawił w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku kolejne po "Wesołych kumoszkach z Windsoru" sceniczne widowisko w konwencji teatru elżbietańskiego.

"Zakochany Szekspir" według tekstu Marca Normana i Toma Stopparda jest romantyczną komedią o zakazanej miłości Willa (Michał Jaros) i dobrze urodzonej, marzącej o scenie Lady Violi (Marta Herman). Przez scenę nieustannie przewalają się tłumy krzykliwych postaci odzianych w kostiumy z epoki. Nad nimi górują tandetne drewniane balkony, schody i kolumienki, zależnie od potrzeby odgrywające wnętrze teatru, rezydencję Lady albo podejrzaną karczmę.

Niestety, żeby ożywić ducha teatru czasów Szekspira, nie wystarczy wpuścić na scenę psów, dzieci i mężczyzn przebranych za kobiety. Jeśli jednak lubicie hałaśliwe widowiska pełne nadekspresyjnego aktorstwa, ckliwego sentymentalizmu i rubasznych gagów, wybierzcie się do Teatru Szekspirowskiego.

Michał Centkowski
Newsweek Polska
19 sierpnia 2017
Portrety
Paweł Aigner

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...