Smoki Groteski wystąpią w Oslo

"Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków"

Smoki teatru Groteska wyjeżdżają do Norwegii, by wystąpić w Oslo w ramach Święta Rzeki Elvelangs.Norwegia to kolejny kraj, po Irlandii, Czechach, Portugalii i Chinach, który odwiedzają latające smoki z Krakowa

Wyjazd do Oslo jest kolejnym etapem czynienia z Parady Smoków imprezy międzynarodowej. Zależy nam, aby nasze smoki zaczęły funkcjonować w Unii Europejskiej - mówi Adolf Weltschek, dyrektor Groteski, reżyser smoczego widowiska. - W Oslo pokażemy siedem wielkogabarytowych obiektów, wśród nich także i te, według norweskich projektów, które były przygotowywane na paradę w Krakowie.

Święto Rzeki Elvelangs, organizowane co roku w trakcie jesiennego przesilenia, jest wielkim wydarzeniem artystycznym Oslo. Wzdłuż brzegu rzeki, na przestrzeni kilku kilometrów występują artyści norwescy i zagraniczni, prezentując m.in. spektakle teatralne, muzyczne, cyrkowe, widowiska pełne pokazów ognia czy światła. Występ wielkich, kolorowych i latających smoków Groteski, którym tak jak w czerwcu w Krakowie pod Wawelem będzie towarzyszyć muzyka i efekty świetlne, jest uważany za jedną z głównych atrakcji tego plenerowego festiwalu. Norwescy organizatorzy szacują, że krakowskie smoki obejrzy ponad 40 tys. widzów.

- Mamy nadzieję, że prezentacja przed tak olbrzymią publicznością nie tylko będzie okazją do promocji teatru i Krakowa, ale także do nawiązania kontaktów, które być może zaowocują kolejnymi podróżami smoków - mówi dyr. Weltschek.

Parada smoków w Oslo jest kolejnym wydarzeniem w ramach projektu "Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków" organizowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

(AMS)
Dziennik Polski
22 września 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...