Soundedit w Muzycznym

3. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi

Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi odbędzie się w dniach 28 - 30 października. Tym razem organizatorzy zapraszają zainteresowanych do Teatru Muzycznego, który po generalnym remoncie otwiera swoje progi dla wszystkich miłośników dobrej muzyki

- Już niebawem poinformujemy o znakomitych gościach, niezwykle ciekawych warsztatach i wyjątkowych koncertach, które odbędą się podczas festiwalu - zapewnia Maciej Werk, dyrektor Soundedit. - Tymczasem pragniemy wrócić do wzruszającego momentu ubiegłorocznego Soundedit. Podczas uroczystej gali nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem, przyznaną pośmiertnie Martinowi Hannettowi odebrali basista Peter Hook i Chris Nagle (asystent Hannetta). Z radością możemy poinformować, że nagroda trafiła do najbliższej rodziny producenta płyt Joy Division i Happy Mondays.

Na dowód organizatorzy festiwalu przedstawiają zdjęcie syna Martina Hanetta - Jamesa ze statuetką. Autorem fotografii jest Chris Hewitt, który pracuje nad biografią Hannetta.

Dariusz Pawłowski
Polska Dziennik Łodzki
6 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Mitologia grecka i rzymska - Spotkania ponad czasem
Wydawnictwo Naukowe PWN SA
Katarzyna Marciniak

Trailer tygodnia