Specjalne pokazy dyptyku

„Cezary idzie na wojnę", „Teoria smutnego chłopca" - reż. Cezary Tomaszewski - TR Warszawa

Komuna Warszawa oraz TR Warszawa zapraszają na specjalne pokazy dyptyku: „

Cezary idzie na wojnę", „Teoria smutnego chłopca" reż. Cezary Tomaszewski - TR Warszawa, 25 i 26 maja 2019, TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8, "Cezary idzie na wojnę" 25 i 26 maja, godz 18.00.

Opowieść performatywna o wyprawie na przed wojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny.

Biografia reżysera rozpisana na czterech aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym legendarna choreografia Niżyńskiego do Popołudnia fauna Debussy'ego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii. Przedstawienie zaliczane do najważniejszych teatralnych wydarzeń 2017 roku, nagrodzone na festiwalu Boska Komedia przez międzynarodowe jury w kategorii Zespół.

Spektakl jest częścią cyklu „Przed wojną/Wojna/Po wojnie" Komuny Warszawa, opisującego permanentny stan, w jakim znajduje się świat. Wojny mogą być zbrojne i psychologiczne, zamorskie i domowe, międzynarodowe i rodzinne. Impulsem, który skłonił K// W do zajęcia się tą tematyką, był ciąg ponurych wydarzeń z ostatnich lat: wojna na Ukrainie i Bliskim Wschodzie – Brexit – wygrana Trumpa. Coraz częściej pojawia się myśl, że wojna w Europie może przestać być historią.

„Teoria smutnego chłopca" -25 i 26 maja, godz 20.00.

Młody mężczyzna, bohater (lub antybohater) porzuca swój dom w środku nocy, zostawiając ukochanej list pożegnalny. Gdy wyjeżdża z miasta, wrony obsypują go śniegiem zrzucanym z dachów. Rozpoczyna on swoja bolesną wędrówkę, w nieustannej torturze wspomnień minionego szczęścia. Niekonwencjonalna historia miłosna, nieidealne pary, duża ilość śniegu, piosenki, tańce i psy.
bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)

dostępne na stronie http://trwarszawa.pl

UWAGA! Spektakle grane w TR Warszawa / Marszałkowska 8.

Chcesz obejrzeć oba spektakle Cezarego Tomaszewskiego - „Cezary idzie na wojnę" oraz „Teoria smutnego chłopca" - prezentowane w TR Warszawa?
Możesz zakupić bilety z 15% zniżką!

Bilety łączone dostępne są tylko w kasie TR Warszawa/Marszałkowska 8.
Zarezerwuj już dziś – osobiście, telefonicznie: 22 480 80 08 lub mailowo: kasa@trwarszawa.pl

bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)
UWAGA! Spektakl grany w TR Warszawa / Marszałkowska 8.

(-)
Materiał Teatru
22 maja 2019
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...