Specjalny pokaz dla lubelskich widzów

Dwa Brzegi w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

6 sierpnia o godzinie 18:00 w Sali Operowej odbędzie się pokaz filmu „Tanna" w reż. Martina Butlera i Bentleya Deana. Jest to specjalny pokaz dla lubelskich widzów w ramach 11 Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Projekcji towarzyszy zapowiedź i spotkanie z Grażyna Torbicką. Bezpłatne wejściówki moża odbierać w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (poziom 0, wejście od ul. Skłodowskiej) oraz w Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (ul. Jezuicka 1/3)

Tanna
reż. Martin Butler, Bentley Dean | AU, VU | 2015 | 100 min

Tanna to wyspa położona na Południowym Pacyfiku. Zamieszkuje ją jedno z ostatnich tradycyjnych plemion – rdzenna ludność Yakel. Wawa, młoda dziewczyna, zakochuje się w Dainie, wnuku wodza. W tym czasie narasta konflikt między plemionami Yakel oraz Imedinów. W celu zawarcia pokoju starszyzna decyduje się oddać Wawę za żonę wodzowi nieprzyjaciół. Młodzi kochankowie postanawiają uciec, a starszyzna staje przed dylematem: zachować tradycję i kulturę czy dostosować się do stale rosnących wymagań otoczenia. Film „Tanna" został oparty na prawdziwej historii. Występuje w nim rdzenna ludność tytułowej wyspy.

NAGRODY

2017 MFF w Wenecji – Najlepsze zdjęcia, nagroda Międzynarodowego Tygodnia Krytyki
2017 Oscary – Nominacja w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny
2017 MFF Camerimage – Nominacja do Złotej Żaby

Więcej informacji o Festiwalu na stronie: www.dwabrzegi.pl
Festiwal Dwa Brzegi - 11. edycja

(-)
Materiał organizatora
1 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia