Spektakl bydgoskiego teatru w finale Ogólnopolskiego Konkursu

"Inna dusza" - reż. Michał Siegoczyński - Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

„Inna dusza" w reż. Michała Siegoczyńskiego w finale 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Spektakl z Bydgoszczą w tle znalazł się w ścisłym gronie 11 finałowych produkcji. Finał konkursu jesienią.

„Inna dusza" w reż. Michała Siegoczyńskiego miała swoją premierę w maju 2019 roku. Spektakl opowiadający historię morderstw, do których doszło kilkanaście lat temu w Bydgoszczy, powstał w oparciu o książkę o tym samym tytule, autorstwa Łukasza Orbitowskiego.
1 czerwca została ogłoszona lista spektakli, które zakwalifikowały się do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu.

Komisja Artystyczna Konkursu w składzie Jacek Sieradzki (przewodniczący), Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera i Sabina Zygmanowska po obejrzeniu prawie stu spektakli z całego kraju, wybrała finałową jedenastkę, w której znalazła się bydgoska produkcja.

W związku z panującą epidemią, finał konkursu został przeniesiony na jesień – odbędzie się między 1 września a 23 października. W tym czasie finałowe spektakle będą musiały zostać wystawione minimum 3 razy. Po zakończeniu tego etapu, zostanie przyznana nagroda główna i nagrody indywidualne.

Aleksandra Rzęska
Materiał nadesłany
3 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia