Spektakl dyplomowy studentów

"Jezioro łabędzie" - reż: Idan Cohen - PWST w Krakowie

Śląski Teatr Tańca w Bytomiu zaprasza na spektakl dyplomowy studentów "Jezioro łabędzie" w reż. Idana Cohena, 21 grudnia (środa) o godz. 19.00

Spektakl taneczny „Jezioro Łabędzie” najlepiej opisują słowa samego reżysera Idana Cohena:

„Moja wizja „Jeziora Łabędziego” przemawia do innych aspektów i wartości piękna i estetyki, niż ta przedstawiona w słynnej wersji w choreografii Mariusa Petipa i Lwa Iwanowa. Opowiada i przywołuje to, co zazwyczaj jest uważane jako normalne i przewidywane zachowanie. „Jezioro Łabędzie” jest jednym z najsłynniejszych i  najbardziej znanych przedstawień w zachodniej kulturze, stanowi niewyczerpane źródło pomysłów, estetyki oraz skojarzeń. Jest silnym psychologicznym aspektem w procesie tworzenia i główną kwestią tożsamości, zachowania i wartości w każdej osobistej historii.

Łabędź albo raczej hybrydyzacja zwierzęcia oraz człowieka, męskość i kobiecość, człowieczeństwo  i zwierzęcy popęd są inspiracją dla procesu tworzenia w tej zdefiniowanej arenie przepełnionej instynktami, pasją i marzeniami.”

***

Idan Cohen urodził się w 1978 roku w Izraelu w kibucu Mizra. Otrzymał stypendium, które umożliwiło mu studiowanie teatru i sztuk pięknych na „Art colony” w izraelskim Nagev. Jeszcze zanim dołączył do światowej sławy Kibbutz Contemporary Dance Company – zespołu założonego przez Yehudit Arnon, został zaangażowany do projektu filmowo-tanecznego autorstwa Lary Bersa, tancerki zespołu Bat-Seva – (Francja). Idan Cohen występował na całym świecie, w spektaklach słynnych choreografów, m.in.: Rami Be’er, Inbal Pinto, Ania Brod i inni. Wielokrotnie nagradzany m. in. podczas międzynarodowego konkursu tańca współczesnego (Sofia, Bułgaria), w  konkursie „No Balet” w Ludwigshafen (Niemcy) czy też podczas „Solo Tanz Theater Festiwal” w Stuttgarcie (Niemcy). Prezentował swoje prace na całym świecie w USA,  Niemczech,  Holandii,  Belgii, Włoszech, Bułgarii, Polsce, Tajlandii oraz Grecji.

***

Muzyka: Piotr Czajkowski
Choreografia: Idan Cohen
Asystenci: Sharon Vazanna, Tamar Grosz, Snir Nakar
Kierownicy prób: Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Janusz Skubaczkowski
Wizualizacje i scenografia: Idan Cohen
Kostiumy: Idan Cohen
Treningi: Ewa Lackova
Tańczą: Robert Buczyński, Natalia Dinges, Magdalena Fejdasz, Helena Gandżalian, Paulina Giwer, Zuzanna Kasprzyk, Anna Kosiorowska, Jakub Krawczyk, Kamil Lipka, Paweł Łyskawa, Nina Minor, Anna Raj, Robert Wasiewicz, Natalia Wilk, Anna Wywiał

CENY BILETÓW

bilet normalny – 20 zł
bilet ulgowy – 15 zł
wejściówka – 8 zł
grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) – 12 zł. / osoba

REZERWACJA BILETÓW
pod numerem telefonu: 32 281 82 53
drogą emailową: sekretariat@stt.art.pl

(-)
Matreiały Teatru
17 grudnia 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...