Spektakl gościnny w ramach "sceny dla dorosłych"

"[Ja]³..." - reż. Pierwszy, Drugi, Trzeci - Teatr im. Andersena

Kobieto! Przyjdź, a o swoim partnerze będziesz wiedziała wszystko!
Mężczyzno! Przyjdź, a będziesz wiedział, czy to już!

Podobno trwa zaledwie ułamek sekundy. Wiek nie ma znaczenia. Może sie przydarzyć i 20- letniemu młokosowi, i 65-letniemu nestorowi. Zresztą najczęściej ani jeden, ani drugi nie są w stanie tego spostrzec. Za to świetnie dostrzegają to i najbliżsi, i znajomi, i otoczenie. Podobno są tez szczęściarze, którym nie przytrafia sie to nigdy. Magiczna chwila, kiedy szalony i oryginalny chłopak zmienia sie w doświadczonego życiem skapcaniałego mądrale z przykurzonej kanapy.

Fragment recenzji:

"[Ja]3..." polecam z kilku powodów. Przede wszystkim jest to swietnie napisana, błyskotliwa, inteligentna, bardzo dynamiczna, w trzech słowach - naprawde niezła komedia. Jednoczesnie, sztuka wspaniale i z niezwykła precyzja obrazuje współczesne pokolenia kilkudziesieciolatków (zwłaszcza ich meskiej czesci), czyli tzw. ludzi dorosłych. (…) Akcja, w sposób zabawny, nieobelzywy i w dobrym guscie, ukazuje nam, krok po kroku, słowo po słowie, obraz tytułowego "ja": współczesnego mężczyzny, przemielonego przez telewizje, Internet, żyjacego w pętli, w zamkniętym kole codziennosci, tracącego gdzieś po drodze świadomość, że on sam i jego świat już dawno nie przypominają nawet namiastki wyobrazeń, pragnień i marzeń z czasów, gdy był młokosem, i nie wiadomo kiedy stał sie smutnym, zdziadziałym, starym nudziarzem, którego opinie o sobie, swoim zyciu czy otoczeniu były zbyt wyśrubowane. I wreszcie, konstrukcja spektaklu jest efektowna i złozona, łaczac w sobie elementy groteski, teatru lalkowego i plastycznego, kabaretu oraz reality show, podkreslanych muzycznym smaczkiem. Forma i
treść sa bardzo spójne, nie ma tu niedociagniec, niedomówien i slepych uliczek, każda scena, wypowiedziane słowo, maja swoje uzasadnienie i sens.
A gra aktorska? Cóż, ja usmiałam sie do łez. (Iwona Staroszczyk, Teatralia Warszawa, 16 lutego 2010)

TEATR KONSEKWENTNY dawniej WE TRZECH
„[Ja]³ czyli dwa do jednego” Tomasz Jachimek
Tomasz Jachimek, Jerzy Jan Połonski, Adam Sajnuk
Tekst: Tomasz Jachimek. Jeden z Trzech
Rezyseria: Pierwszy, Drugi, Trzeci
Scenografia: Ja, Ja i Ja
Ruch sceniczny i współpraca rezyserska: Jarosław Staniek
[przyszedł pomógł i do tej pory ma depresje]
Opracowanie muzyczne: Marcin Partyka i trzy hity
prapremiera 14 lutego 2010 roku

Joanna Wojciechowska
Materiały Teatru
20 października 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia