Spektakl Grupy Coincidentia w BTL

„Made in Heaven” w reżyserii Christopha Bochdansky'ego

„Made in Heaven”, najnowsza produkcja niezależnej białostockiej formacji Grupa Coincidentia, wraca na teatralne deski. Spektakl, wyreżyserowany przez uznanego austriackiego twórcę Christopha Bochdansky'ego, miał swoją premierę w ramach minionego festiwalu Dni Sztuki Współczesnej. W najbliższy piątek i sobotę (22 i 23 stycznia) o godzinie 19.00 będzie go można zobaczyć na scenie Białostockiego Teatru Lalek.

Twórcy opisują przedstawienie tak: „Początek czasu. Początek życia. Początek wszelkiej kreacji. Świat przypomina pustą scenę teatralną. Bogowie znajdują się na górze – wyżej od reflektorów. Pod deskami podłogi harcują demony. Pojawia się para ogrodników. Zasiany las rośnie w błyskawicznym tempie. Już po chwili staje się puszczą. Wykopane źródełko zmienia się w rwącą rzekę, która wpada do morza. Deski sceny pękają pod naciskiem wyrastającego spod nich masywu górskiego. Wszystko jest pod kontrolą. Wszystko jest łatwe. Na wszystko jest czas. Jest czas siania i czas zbierania, czas narodzin i czas śmierci. Jest też czas na zakopanie w żyznej ziemi jednego niebezpiecznego ziarna, ziarna mitycznego. Wyrośnie z niego roślina, która szybko wymknie się spod kontroli. Nikt i nic nie będzie w stanie powstrzymać jej przed rozprzestrzenianiem się we wszystkich kierunkach. Tak jak nikt i nic nie jest w stanie powstrzymać wiejącego wiatru, śmierci czy rozpędzonego na zjeżdżalni dziecka. Ten mit zaczyna żyć własnym życiem. Kto nie widział nieba na własne oczy, przekona się jak ono wygląda. Nie miejmy jednak złudzeń. Ta historia nie będzie miała szczęśliwego zakończenia."

Produkcja Białostocki Ośrodek Kultury i Grupa Coincidentia.
Spektakl powstał w ramach XXX Festiwalu Dni Sztuki Współczesnej.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

(-)
Materiał Teatru
21 stycznia 2016

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...