Spektakl - matrioszka

"Imperium" - reż. Cezary Studniak - Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

4 kwietnia Teatr Nowy wznawia przedstawienie "Imperium" w reż. Cezarego Studniaka w zmienionej obsadzie. Spektakl, który próbuje zmierzyć się z pytaniem, jaka jest współczesna Rosja, jest brawurowym popisem aktorów, okraszonym piosenkami i muzyką wykonywaną na żywo.

Czy dwoje aktorów może na swoich barkach udźwignąć całe "Imperium"? Tak, może!

I zrobią to śpiewająco!

"Imperium" Ceziego Studniaka to spektakl przypominający najsłynniejszą rosyjską zabawkę: matrioszkę. Warstwa po warstwie odkrywa przed widzem kolejne oblicza Rosji: rozmarzonej i rozgniewanej, rozbestwionej i rozleniwionej, rozgadanej i rozśpiewanej Scena po scenie oczom zdumionej widowni objawiają się etapy ludzkiego życia, zamknięte w zgrabnych i wyrazistych, choć wykreowanych za pomocą oszczędnych środków, obrazach: pięknych, kiedy trzeba, i strasznych, kiedy trzeba. Znajdzie się tu miejsce i dla owadów Pielewina, i dla zagubionych kochanków, rozpaczliwie szukających bliskości i intymności; zajrzymy do podrzędnej dyskoteki, mrowiska i mieszkania, w którym ubijane są podejrzane interesy; poszybujemy w stronę księżyca, by ostatecznie wylądować kto wie, gdzie jeszcze

Jedno jest pewne: przewodniczką w tej podróży jest znakomita muzyka. Pozwólcie się jej poprowadzić. Do samego serca tej teatralnej matrioszki!

Najbliższe spektakle:
4, 5, 6 kwietnia, godz. 19:30 , Scena Nowa

(-)
Materiał Teatru
28 marca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia