Spektakl na Dziedzińcu Szkoły Baletowej

"Football@..." - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

16 maja o godzinie 16.00 Polski Teatr Tańca zaprezentuje plenerową wersję spektaklu "FootBall@..." na Dziedzińcu Szkoły Baletowej w Poznaniu. Prezentacja przedstawienia będzie połączona z nagraniem go w technologii 3D. Efektem rejestracji będzie wydanie płyty promującej Polski Teatr Tańca oraz miasto Poznań. Zapraszamy wszystkich pragnących nie tylko zobaczyć najnowszą premierę PTT, ale również pojawić się w tym niezwykłym wydawnictwie.

Idea spektaklu FootBall@... zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki.

Trening kadry piłkarskiej oraz potrzeba utrzymywania wysokiej formy przez zawodników, mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w codziennej pracy tancerza, w której to choreograf i pedagog stają się trenerami, a widz spektaklu najostrzejszym sędzią rozgrywającego się widowiska. Wiele sytuacji na stadionie, jak również formy ruchu na boisku w wykonaniu artystów mogą zaistnieć w widowisku teatru tańca jako metafora artystycznej interpretacji rzeczywistości.

Połączenie w jednym spektaklu dwóch z pozoru bardzo odległych dziedzin: tańca i piłki nożnej rodzi nadzieję na nawiązanie dialogu z widzami dotąd niezainteresowanymi uczestniczeniem w życiu teatralnym. Bywalców teatru stawia natomiast w obliczu zagrożenia zarażenia się footboolowym szaleństwem, które ogarnęło już cały Polski Teatr Tańca.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4). Zapraszamy!

(W wypadku złej pogody Teatr będzie zwracał pieniądze za bilety lub zaproponuje widzom spektakl w innym terminie).

(-)
Materiał Teatru
16 maja 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia