Spektakl o dyskryminacji

"Obsesja" - reż. Katarzyna Kazimierczuk - Teatr Remus w Warszawie

W maju ponownie zobaczymy "Obsesję" na deskach nowej siedziby Teatru Remus w podwórzu Kępnej 6 obok stacji Metro Dworzec Wileński.

"Obsesja"" to spektakl o dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi brutalnymi tekstami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w sztuce współpracujących przy realizacji spektaklu artystów zagranicznych: japońskiego tancerza butoh Ruiego Ishihary i Hany Umedy, aktorki wykonującej tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo, a także w śpiewanych przez aktorów tradycyjnych wielogłosowych pieśniach z różnych krajów Afryki m.in. Maroka i Ugandy, a także Korsyki, Włoch, Brazylii i Bałkanów.

Tytuł spektaklu nawiązuje do historii marokańskiego artysty, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: "Po tym zdarzeniu (...) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja"."

22 maja (piątek), godz. 18.00 i 20.00

24 maja (niedziela), godz. 18.00 i 20.00

Miejsce: Teatr Remus, ul. Kępna 6 (metro Dworzec Wileński), domofon: 145

Na wszystkie terminy wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy złożyć rezerwację: teatr.remus@wp.pl

(-)
Materiał Teatru
22 maja 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia