Spektakl o Miłoszu

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Ponieważ Miłosza czytać warto zawsze, nie tylko w minionym oficjalnym Roku Noblisty, Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na spektakl: "W mojej ojczyźnie... Litwa Czesława Miłosza", który odbędzie się 20 stycznia o godzinie 19

Spektakl zbudowany został z wierszy, esejów i artykułów Czesława Miłosza w wykonaniu aktora młodego pokolenia Bartosza Martyny. W tle usłyszymy utwory Chopina, Rachmaninowa, Brahmsa i Debussy\'ego. Zagrają je: wiolonczelistka Magdalena Bojanowicz i pianista Piotr Kopczyński. Reżyserem spektaklu jest Michał Klubiński.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona!

Wszystkich zainteresowanych z Radomia dowiezie bezpłatny autobus ITS Michalczewski. Zbiórka na przystanku autobusowym przy ul. Chrobrego, przy centrum handlowym Vis a Vis o godz. 18.15.

***

Informacje o artystach:

Michał Klubiński - scenarzysta, reżyser, krytyk muzyczny i organizator życia muzycznego. Absolwent studiów muzykologicznych na UW. Publikował m.in. w "Tygodniku Powszechnym" i "Przeglądzie Powszechnym". Autor spektakli literacko-muzycznych (m.in. Chopin. Rafael fortepianu; Stacje egzystencjalne wg A. Camusa), moderator spotkań z udziałem znanych twórców i intelektualistów.

Bartosz Martyna - aktor. Ukończył studia w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W trakcie studiów współpracował z Pawłem Passinim przy spektaklu Hamlet 44 oraz w spektaklu Obiad, w reżyserii Tomasza Bajerskiego Od 2009 gra na deskach stołecznego Teatru Scena Prezentacje w sztuce Diabeł w purpurze Antoine\'a Raulta (reż. Romuald Szejd), gdzie partneruje Ignacemu Gogolewskiemu. Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia oraz uczestniczy w niezależnych produkcjach filmowych i teatralnych.

Magdalena Bojanowicz - wiolonczelistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tegoroczna laureatka II nagrody oraz nagrody specjalnej (za wykonanie Grave W. Lutosławskiego i Wariacji Sacherowskiej K. Pendereckiego) na VIII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie. W poprzednich latach zdobyła także liczne nagrody w innych prestiżowych konkursach wiolonczelowych w Polsce, w Czechach, Niemczech i Austrii oraz Japonii.

Piotr Kopczyński - pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Laureat kilku konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu im. K. Szymanowskiego w Łodzi. Jako solista i kameralista występował w wielu prestiżowych salach koncertowych w kraju i za granicą, m. in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Lwowskiej, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie czy Universität der Künste w Berlinie.

(-)
Materiały Teatru
18 stycznia 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia