Spektakl okolicznościowy

"Czułość" - reż. Justyna Kulczycka - Teatr Wolandejski

Z okazji nadchodzących Świąt Teatr Wolandejski zaprasza na „Czułość” – refleksyjny spektakl okolicznościowy o odchodzeniu i utracie bliskich oparty na utworach Herberta, Leśmiana, Brzechwy i in.

Boże Narodzenie to okres wypełniony spotkaniami z naszymi najbliższymi przy wigilijnym stole, ale i czas, gdy wspominamy tych, którzy kiedyś przy tym stole zasiadali, jednak już od nas odeszli. Dla wszystkich, którzy w najbliższych dniach oprócz obfitości jedzenia i prezentów, chcieliby doświadczyć refleksyjnego nastroju Świąt, Teatr Wolandejski przygotwał specjalny spektakl pt. „Czułość". Czwórka aktorów zmierzy się z tematem odchodzenia naszych bliskich, biorąc na warsztat teksty znanych poetów. W przedstawieniu usłyszymy interpretacje utworów m.in. Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana czy Jana Brzechwy.

Temat śmierci poruszony jest w spektaklu przede wszystkim z perspektywy żywych, którzy tracą swoich bliskich, opowiadają o ich odchodzeniu i próbują się z nim pogodzić. Słowami wybitnych poetów mówi się o tych trudnych chwilach, które dotykają każdego z nas, bez wyjątku.

Chcieliśmy nadać spektaklowi formę mozaiki różnych postaw wobec śmierci i indywidualnych odczuć związanych z przemijaniem, z której każdy oglądający może wyciągnąć trafiający do niego fragment. Wspólnym mianownikiem dla całego przedstawienia jest szeroko rozumiany liryzm – mówi aktorka Agata Maczkowska.

Najbliższy spektakl: 21 grudnia 2013 r., godz. 19,
Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5

Bilet internetowy – 15 zł (czulosc-21-12.evenea.pl)
Bilet kupiony na miejscu przed spektaklem – 20 zł

Więcej informacji:
www.wolandejski.pl
facebook.com/events/551450751616528/

(-)
Materiał Teatru
18 grudnia 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...