Spektakl świąteczny

"Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki" - reż. Zuzanna Mukoid - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

22 grudnia o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl o tematyce świątecznej. „Władysław i Annabella – historia pewnego misia i lalki" w reż. Zuzanny Mukoid to przedstawienie dedykowane widzom w wieku 3+.

 

Zbliża się upragniony przez wszystkich czas Bożego Narodzenia. W sklepach trwa przedświąteczny szał zakupowy. Na dworze pada śnieg. W Wigilijny dzień Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Krampusem mają mnóstwo pracy. Muszą zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla wszystkich dzieci. Jednakże przez śnieżną zawieruchę Krampus wypada z sań. Jego nieoczekiwane pojawienie się w jednym ze sklepów z zabawkami, w którym pracują do późna tajemniczy, poczciwy Stróż i zrzędliwa Sprzątaczka, wywoła lawinę niezwykłych zdarzeń. To tutaj między innymi rozstrzygnie się los zapomnianych zabawek: baletnicy Annabelli – delikatnej lalki z porcelany oraz Władysława, dzielnego pluszowego misia bez jednego ucha.

Prosta historia misia i lalki staje się przedstawieniem uniwersalnym, które opowiada o marzeniach, tęsknocie za lepszym życiem, przyjaźni, dobru czy uszczęśliwianiu innych. Kameralną atmosferę spektaklu tworzą trójka aktorów oraz scenografia ograniczająca się do przestrzeni sklepu z zabawkami. Inscenizacja wzbogacona jest o różne środki teatru formy, jak m.in. lalki stolikowe i cieniowe.

W dniach 23.12.2019 – 4.01.2020 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu trwa przerwa świąteczna. Wszystkim widzom życzymy magicznych Świąt Bożego Narodzenia, a na pierwszy noworoczny spektakl zapraszamy 5 stycznia.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
17 grudnia 2019
Portrety
Zuzanna Mukoid

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia