Spektakl Teatru Forum w ramach projektu Gdynia ReAktywacja

„przełaMarazm" 24 listopada o godz. 17.00 w Miejskim Klubie Seniora „Witomino"

Michał to piętnastoletni mieszkaniec Witomina, rozpierany młodzieńczą energią. Chłopak nieustannie popada w konflikty z mieszkańcami, którzy apelują o ciszę i spokój. Jak Michał może odnaleźć się w społeczności, w której każdy próbuje ukryć się w domu przed telewizorem.

Czy pomiędzy ciasnymi blokami Witomina jest miejsce dla międzypokoleniowego porozumienia? W końcu jak przełamać marazm panujący w betonowej przestrzeni? Na ten temat porozmawiamy podczas ostatniej prezentacji Teatru Forum, która zamyka cykl spektakli w ramach projektu Gdynia ReAktywacja. Zapraszamy szczególnie mieszkańców dzielnic Witomino-Radiostacja i Witomino-Lesniczówka do twórczego dialogu!

Zapraszamy 24 listopada o godz. 17 do Miejskiego Klubu Seniora „Witomino" ul. Widna 8. Wstęp bezpłatny!

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Gdynia ReAktywacja.
Projekt „Gdynia-ReAktywacja" jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

Szerszy opis projektu:

GDYNIA-ReAktywacja to projekt aktywizacji i integracji mieszkańców obszarów Gdyni wytypowanych do rewitalizacji (Babie Doły, „Pekin", Witomino, „Meksyk", Oksywie, Chylonia). Jego głównym narzędziem będą metody zaczerpnięte z warsztatu teatralnego. Seria zajęć aktorskich, techniki improwizacyjne, warsztaty scenariuszowe, a także przygotowanie i pokazy Teatru Forum będą także okazją do podniesienia kompetencji miękkich i interpersonalnych uczestników projektu. Ich wynikiem w przyszłości mogą być realizowane samodzielnie inicjatywy lokalne dzięki zintegrowanej i zachęconej do działania społeczności. Niniejszy projekt i jego działania mają za zadanie uzupełnić realizację infrastrukturalnych działań rewitalizacyjnych, które są zaplanowane do wdrożenia od początku 2017 roku, w sześciu obszarach zdegradowanych w Gdyni.

Na „Meksyku" zapraszamy młodych uczestników do udziału w warsztatach teatralnych dla młodzieży. Starszych zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach Teatru Forum, które pomogą zdiagnozować lokalne wyzwania i pokazać je na scenie oraz w zajęciach scenariuszowych, podczas których powstanie sztuka o Bohaterze Dzielnicy „Meksyk".
Mieszkańcom Witomina-Radiostacji proponujemy udział w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, warsztatach Teatru Forum oraz we współtworzeniu Chóru Dzielnicowego.

W okolicy ulic Zamenhoffa i Opata Hackiego na Chyloni zachęcamy mieszkańców do spróbowania swoich sił podczas wielopokoleniowych warsztatów rodzinnych, kreacji Chóru Dzielnicowego oraz warsztatów improwizacji.

Na Oksywiu zapraszamy do udziału w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, szlifowania swoich umiejętności interpersonalnych podczas warsztatów improwizacji oraz do współtworzenia sztuki o Bohaterze Oksywia podczas zajęć scenariuszowych.
Mieszkańcom Babich Dołów proponujemy udział w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, w warsztatach Teatru Forum oraz w zajęciach z improwizacji.
Na „Pekinie" zapraszamy mieszkańców do współtworzenia i dyskusji podczas Teatru Forum oraz do kreacji sztuki o Bohaterze Dzielnicy „Pekin".

(-)
Materiał Teatru
20 listopada 2017

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia

" frameborder="0" allowfullscreen>
20. Festiwal Teatru Po...
Ewa Wiśniewska
Spotkanie laureatów Wielkiej Nagrody ...