Spektakl Toast Teatru Ba-Q

17. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Maski

Toasty towarzyszą nam od zawsze. Są jak rytuał, który pomaga podsumować kolejny etap życia czy zaznaczyć istotny jego wątek. Mogą być zabawne i smutne, patetyczne i zwykłe, wzruszające i zdystansowane. Możliwości jest tyle ile okoliczności. A jaki toast wzniesie bohaterka spektaklu?

Data: 8 grudnia (niedziela) godz. 20.00 (czas trwania: 50 min.)

Miejsce: OT Maski/ Al. Niepodległości 26

Bilety: kasa Teatru Polskiego, lub przed spektaklami w miejscach prezentacji. Cena: 10 zł.
Biuro Obsługi Widzów TP - tel.: 61 852 05 41, 852 56 28
rezerwacje emailowe: 17maski@gmail.com

Scenariusz spektaklu powstał na motywach wspomnień Firy Mełamedzon-Solanski spisanych przez Andrzeja Niziołka i Ksenię Kosakowską.

Spektakl współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Fira cz.2" oraz przez Urząd Miasta Poznania w ramach 17 Festiwalu Teatralnego „Maski"

Teatr Ba – Q to grupa związana z Fundacją Barak Kultury powstała w 2009 roku. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Ba-Ku współpracowali min. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Jej liderem jest Przemysław Prasnowski aktor, reżyser i scenarzysta przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy. Najważniejsze realizacje Teatru Ba – Q : happening Romeo i Julia na ulicy św. Marcin (premiera - festiwalu miejskim Miasto Zdarzeń, 2009), akcja teatralna Schron (premiera - festiwal Malta, 2009), spektakle: Ćma (premiera 15 stycznia 2012 roku) i Szrot (premiera - Festiwal Stara Gazownia, 2012).

(-)
Materiał Teatru
5 grudnia 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Tristan i Izolda
Ralf Pleger
Od 22 maja na platformie OperaVision ...