Spektakl w Oknie odwołany

"Nord-Ost" - reż. Adam Nalepa - Fundacja Teatru BOTO

Spektakl "Nord-Ost" w reż. Adama Nalepy, który miał się odbyć 22 listopada w Teatrze w Oknie, z powodu choroby aktorki został przeniesiony na 6 grudnia.

23 października 2002 moskiewski teatr na Dubrowce, w trakcie przedstawienia musicalu "Nord-Ost", opanowali czeczeńscy bojownicy. Ponad 800 widzów przetrzymywali pod bronią przez 57 godzin. Trzeciego dnia oblężenia rosyjskie siły specjalne przeprowadziły szturm na teatr z użyciem tajemniczego gazu. Zginęli terroryści, a także 129 zakładników.

Sztuka Buchsteinera zestawia dramat trzech kobiet: młodej Czeczenki - bojowniczki, łotewskiej lekarki z karetki pogotowia stacjonującej przy teatrze i mieszkanki Moskwy, która wraz z mężem i córką wybrała się tego feralnego wieczoru na przedstawienie. Wszystkie uczestniczą w tragicznym zdarzeniu, choć każda znajduje się po innej stronie tej specyficznej "barykady"; każdej dane jest doświadczanie ekstremalnych stanów: strachu, desperacji, rozpaczy, bezsilności, odwagi... Równolegle zapisane monologi Zury, Tamary i Olgi składają się na poruszającą opowieść o dramacie, jaki sprowadza na ludzi terroryzm: okrutna, dwuznaczna wojna - pułapka naszych czasów.

Bilety: 15/25zł

(-)
Materiał Teatru
22 listopada 2013

Książka tygodnia

Zachód słońca na Santorini
Wydawnictwo Poznańskie
Dionisios Sturis

Trailer tygodnia