Spektakl wg Czechowa u Horzycy

"Nadia" - reż. A. Lipiec-Wróblewska - Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

24 marca w Teatrze im. Horzycy odbędzie się premiera spektaklu "Nadia. Portret wielokrotny" wg Antoniego Czechowa w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej.

Przedstawienie przygotowała Agnieszka Lipiec-Wróblewska, znana toruńskiej publiczności z realizacji "Dzikiej kaczki" Ibsena. Reżyserka jest również autorką adaptacji, której bazą są opowiadania Antoniego Czechowa: "Wrogowie", "Żona", Pani z pieskiem", "Nieciekawa historia".

Scenariusz jest próbą przyjrzenia się postaci kobiecej w męskim świecie kreowanym w utworach autora. Nadia jest bohaterką "bez przydziału", która ucieka z jednego opowiadania w drugie. W przedstawieniu ukazana jest w różnych etapach życia i relacjach z mężczyznami - jako żona, kochanka, "córka" profesora. Przeżywa alternatywne życiorysy. Wszystkie sytuacje są próbą wyzwolenia się Nadii spod dominacji mężczyzny, poszukiwaniem szczęścia i niezależności. Bohaterka zdziera poszczególne zasłony, zdejmuje kolejne maski, naraża się na konflikty, niezrozumienie, wykluczenie. Czy takie życie ma sens? Czy istnieje recepta na szczęście? Czy istnieje rozwiązanie jej sytuacji? Czy też jedyne co możemy robić to szukać, zadawać pytania.


20 marca 2012

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...