Spektakl z muzyką na żywo

"Ale Wiocha!" - reż. Tomasz Valldal Czarnecki - Teatr Komedia w Warszawie

29 listopada w Centrum Kultury w Gdyni odbędzie się premiera spektaklu Teatru Komedii Valldal "Ale Wiocha!" w reż. Tomasza Valldal Czarneckiego. W obsadzie m.in. Grzegorz Wolf, aktor Teatru Miejskiego.

"Ale Wiocha!" to szalona komedia muzyczna z największymi przebojami polskiej muzyki ludowej. Wędrując przez cztery pory roku, w groteskowej formie odtworzymy styl życia naszych przodków - ich tradycje i zwyczaje - opierając się na znanych i kochanych piosenkach ludowych. Od tych znanych z Mazowsza, po Kapelę ze Wsi Warszawa, ale w odnowionych, zaskakujących aranżacjach. A wszystko z muzyką na żywo i dużą dawką absurdalnego humoru.

Tomasz Valldal Czarnecki:

Teatr Komedii Valldal założyłem w tym roku z grupą przyjaciół - artystów, z którymi współpracuję w Trójmieście już od kilku lat. Tworzyliśmy dotąd dla Teatru Muzycznego w Gdyni, Studium Wokalno - Aktorskiego, Teatru Muzycznego Junior, Centrum Kultury w Gdyni. Ponieważ nasze produkcje cieszyły się dużym powodzeniem, postanowiliśmy kolejne szalone komedie wystawiać pod własną nazwą. Zazwyczaj poruszamy się w oparach absurdu, licząc na żywy kontakt z publicznością i erupcje śmiechu. Poprzez sztukę chcemy docierać wszędzie tam, gdzie smutno i źle.

(-)
Materiał Teatru
29 listopada 2014

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia