Spektakle będą się odbywać na dachu sceny

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie nie bierze w tym roku wakacji.

Na letnie wieczory Teatr im. Ludwika Solskiego proponuje wyjście do teatru na tytuły takie jak „Blackbird", „Radio Solski" czy „Trans – Atlantico". Niektóre spektakle będzie można obejrzeć na zielonym dachu tarnowskiej sceny. Wszystkie za połowę regularnej ceny.

- Wakacje spędzane w mieście mogą stanowić doskonały pretekst do weekendowej rozrywki kulturalnej. Dlatego zapraszamy nie tylko tarnowian, ale też turystów, by zerknęli w nasz repertuar i skorzystali z możliwości obejrzenia naszych spektakli. Tym bardziej warto, że będziemy występować na naszym Zielonym Dachu, a każde wydarzenie mające tam miejsce zapada głęboko w pamięć. Naprawdę warto! - zachęca Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru.

Pierwszą propozycją jest „Blackbird" Davida Harrowera, w reżyserii Tomasza Gawrona, który 9 lat temu zaprosił do współpracy Matyldę Baczyńską i Ireneusza Pastuszaka. Aktorzy brawurowo wcielają się w rolę Uny i Ray'a, których połączyła zakazana miłość. Spotykają się po latach. Podnoszą złamane skrzydła i na nowo chcą się uczyć latać. Po to by stać się wolnym. Wolnym od siebie. Ten niezwykle poruszający spektakl na Scenie Underground 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia, o godz. 20.

Twórcy spektaklu „Po co jest noc" zaprezentują z kolei utwory Edwarda Stachury. To muzyczne przedstawienie to rzecz na głosy, gitarę i oddech, wyreżyserowane przez Ireneusza Pastuszaka. Na scenie obok reżysera, wystąpi Tomasz Wiśniewski oraz gościnnie Arkadiusz Bryczka, grający na gitarze. Motywy: życia i śmieci, samotności i miłości wreszcie miejsca sztuki we współczesnym świecie będą podstawą dialogu toczącego się na scenie. Dopełnieniem, a raczej trzecim filarem, jest muzyka specjalnie dla tego spektaklu skomponowana. Spektakle na Zielonym dachu 6, 7, 8 sierpnia, o godz. 21.

Polecamy wybór audycji radiowej w sercu tarnowskiego teatru, opartej na twórczości znakomitych polskich wykonawców i muzyków. Najnowsze przedstawienie „Radio Solski", w którym występuje prawie cały zespół aktorski Solskiego zbiera pozytywne, popremierowe głosy od widzów. Kultowe utwory Czesława Niemena, Romualda Lipki, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Ciechowskiego usłyszymy 20, 21 i 22 sierpnia, o godz. 21.

„Trans – Atlantico" na podstawie „Trans-Atlantyku" i „Dziennika 1953-1969" Witolda Gombrowicza odbędzie się końcem wakacji, tuż przed udziałem zespołu tarnowskiej sceny w 45 Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Gombrowicz w swojej powieści w przenikliwy i ironiczny sposób rozprawia się z narodowymi mitami, anachronizmami i stereotypami. A spektakl „ma klimat wciągający widzów, czaruje scenografią i muzyką, akcja na scenie toczy się wartko, a występujący gościnnie w Tarnowie Tomasz Schimscheiner daje mistrzowski pokaz aktorstwa z najwyższej półki" – recenzuje tygodnik TEMI. ZPokazy na Dużej Scenie 28 i 29 sierpnia o godz. 19.

Wszystkie bilety na powyższe wydarzenia w cenie 20 zł od osoby

Polecamy bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Paweł Gzyl
Dziennik Polski
30 czerwca 2021
Wątki
Lato 2021

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...