Spektakle dla małych i dużych w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu po długim zamknięciu otwiera drzwi dla publiczności w każdym wieku.

W najbliższą sobotę, 20 lutego o godz. 17:00 zaprezentuje najnowsze przedstawienie dla widzów 10+, „Chłopcy z placu Broni" w reż. Marty Streker (premiera on-line odbyła się 6 lutego), a w niedzielę, 21 lutego o godz. 12:30 najmłodsi widzowie (3+) będą mogli obejrzeć „Władcę Skarpetek" w reż. Jacka Timingeriu.

„Chłopcy z placu Broni" to spektakl o prawdziwej przyjaźni kolegów i ich walce nie tylko o miejsce zabaw, ale o „kawałek ojczyzny". W wojnie o tytułowy plac walczą dwie grupy: chłopcy z placu Broni z Jonaszem Boką na czele oraz Czerwone Koszule, którym przewodzi Feri Acz. Największą odwagą i hartem ducha wykazuje się najmłodszy z nich, Ernest Nemeczek, gdy w obronie własnych przekonań poświęca to, co najcenniejsze – swoje życie.

Przedstawienie jest swoistą zabawą w okrutny świat dorosłych, ukazującą zarazem wrażliwość natury dziecięcej. Podejmuje temat przyjaźni, honoru, odwagi, lojalności, poświęcenia, a także wykluczenia. Uczy zrozumienia, że w społeczeństwie, tak jak na placu Broni, każde ogniwo jest ważne, a w grupie tkwi niewyobrażalna siła. Staje się lekcją solidarności społecznej, wzajemnego szacunku oraz działania według wyznaczonych i przyjętych przez grupę zasad.

„Władca Skarpetek" jest muzyczną opowieścią o Jasiu, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, chłopiec wkracza w świat ożywionych i rozśpiewanych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów codziennego użytku. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku do otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

UWAGA! W związku z COVID-19 przypominamy, że podczas wszystkich spektakli lub innej wizyty w Teatrze widzowie zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 4. roku życia.
BILETY
20 zł – normalny
18 zł – ulgowy (dzieci do 12. roku życia)

KASA BILETOWA TEATRU, tel. 74 666 73 41, czynna godzinę przed spektaklem
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl (preferowana forma zakupu)

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
13 lutego 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia