Spektakle, koncerty, wystawy

19. Letni Ogród Teatralny Katowice

Mamy propozycje, gdzie występują fantastyczni aktorzy - (Jan) Peszek, (Jadwiga) Jankowska-Cieślak, będzie Kabaret Hrabi i spektakl po śląsku - "Kopidół" Teatru Naumionego z Ornontowic - to teatr amatorski, który jest jakimś wydarzeniem, Renia Przemyk śpiewa Cohena i czyste komedie - teatry Kapitol, Komedia, Bagatela z Krakowa - to wszystko jest razem fajna oferta, żeby latem nie siedzieć w domu.

Ciesząca się ogromnym powodzeniem cykliczna impreza co roku gromadzi tysiące widzów.

- Nie wyobrażam sobie, żeby w Katowicach latem nie było Letniego Ogrodu Teatralnego. Mieszkańcy oczekują, że to wydarzenie będzie - mieszkańcy nie tylko naszego miasta, ale całej metropolii, również goście. To wydarzenie tak atrakcyjne, bo inne teatry zamykają się na czas wakacji, a Korez otwiera się na widzów, jest to bardzo ciekawa oferta wakacyjna na najwyższym poziomie - powiedziała podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach wiceprezydent Katowic Marzena Szuba.

- To jest dość zwarta oferta jak co roku. Bardzo mnie cieszą spektakle dla dzieci - to się zrobiło czymś takim osobnym, ale jednocześnie te tłumy dzieci, które przychodzą, później przeradzają się w dorosłych widzów, bo jak ktoś chodził do teatru mając 10 lat, to dziś jego dzieci chodzą już na ogród teatralny - dodał dyrektor organizującego festiwal Teatru Korez Mirosław Neinert.

- Mamy propozycje, gdzie występują fantastyczni aktorzy - (Jan) Peszek, (Jadwiga) Jankowska-Cieślak, będzie Kabaret Hrabi i spektakl po śląsku - "Kopidół" Teatru Naumionego z Ornontowic - to teatr amatorski, który jest jakimś wydarzeniem, Renia Przemyk śpiewa Cohena i czyste komedie - teatry Kapitol, Komedia, Bagatela z Krakowa - to wszystko jest razem fajna oferta, żeby latem nie siedzieć w domu - ocenił.

Swoje spektakle pokażą w Katowicach w lipcu i sierpniu Och-Teatr z Warszawy, Kabaret Hrabi, teatry: Banialuka z Bielska-Białej, Korez, Gry i Ludzie z Katowic, Naumiony z Ornontowic, Wariate z Poznania, Ludowy z Krakowa, Piki ze Słowacji, Alatyr z Warszawy, Wrocławski Teatr Komedia, Studio z Warszawy, CoNieco z Białegostoku, Bagatela z Krakowa, Lalki i Aktora z Wałbrzycha, KTO z Krakowa, TeatrRyle z Poznania, Capitol z Warszawy, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum. Renata Przemyk zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena, a Filip Łobodziński - Boba Dylana. Zaplanowano też wystawy prac Izabeli Josch i Darka Stacha.

(-)
Materiał organizatora
19 lipca 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia